Dziś: | Wydanie z 24 lipca 2007 Aktualny nr: 642

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA

 
Strzeżcie się, kierowcy! Fotoradar wraca na drogi
Od 24 lipca straż miejska znów będzie mogła wystawiać mandaty za przekroczenie prędkości. Wchodzące w życie nowe przepisy przywracają municypalnym możliwość wystawiania mandatów, gdy przekroczenie prędkości zarejestruje fotoradar.
[wiecej]

Sprawca tragedii nadal nieznany
Do tej pory policji nie udało się ustalić winnego tragedii, do której doszło 22 maja br. na drodze krajowej nr 15. Tego dnia samochód potrącił 59-letniego mieszkańca Wolenic. Mężczyzna zginął na miejscu. Sprawca odjechał z miejsca wypadku.
[wiecej]

Wielki smród na Parcelkach
Niedzielna poranna burza z ulewą okazała się zbyt wielką próbą dla oddanej do użytku pół roku temu sieci kanalizacyjnej na krotoszyńskich Parcelkach. Niektóre piwnice zostały zalane wodą z fekaliami. Wprawdzie pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wypompowali nieczystości, ale fetor pozostał.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
z Dagmarą Plutą, koordynatorką letniej szkółki języka angielskiego w Krotoszynie
[wiecej]

Ogrody sierpniowe
Do końca lipca oczekujemy na zgłoszenia do nowego konkursu.
[wiecej]

Najpierw gzika, potem rycerze
W weekend mieszkańcy miasta i gminy świętowali. W sobotę na podzamczu zorganizowano dla nich Biesiadę po koźmińsku, a dzień później Biesiadę rycerską.
[wiecej]

Rolniku! Nie narażaj swoich dzieci!
W naszym powiecie rozpoczęły się żniwa. W tym okresie najczęściej dochodzi do nieszczęśliwych wypadków, zarówno w gospodarstwie, jak i podczas prac polowych. Niestety, często ofiarami padają dzieci wykonujące zadania, których wykonywać nie powinny.
[wiecej]

Dzień bez działki to dzień stracony!
Koźminianie, Zofia i Stanisław Pierzchałowie, każdą wolną chwilę spędzają na swojej działce, która znajduje się na terenie ogrodów działkowych przy ul. Poznańskiej. Nie wyobrażają sobie życia bez tego kawałka ziemi.
[wiecej]

PO pełne wątpliwości
Ze zdziwieniem dowiedziałem się z artykułu PO karze i ułaskawia w Rzeczy Krotoszyńskiej.
[wiecej]

Ostrowska nowoczesna i bezpieczna
Od czterech tygodni trwa przebudowa odcinka ul. Ostrowskiej. Odbywa się od alei Powstańców Wlkp. do Głowackiego. Dla wielu krotoszynian remonty oznaczają duże kłopoty. Jednak jak podkreślają: Rajmund Jakuszkowiak, kierownik rejonu z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lesznie oraz wicestarosta Krzysztof Kaczmarek, korzyści płynące z tej inwestycji będą niebagatelne dla wszystkich mieszkańców.
[wiecej]

Kolorowy świat owadów
31 bajecznie kolorowych fotografii przedstawiających motyle, gąsienice, pszczoły i chrząszcze można było oglądać w ubiegłym tygodniu na wystawie w Bibliotece Publicznej w Cieszkowie.
[wiecej]

Do góry nogami
Biedny miś...

[wiecej]