Dziś: | Wydanie z 31 lipca 2007 Aktualny nr: 643

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Eksradny oskarżony o śmierć rowerzystki ciągle bez wyroku
Wciąż toczy się sprawa Zygmunta M., byłego radnego powiatowego, członka Samoobrony. Został oskarżony o śmiertelne potrącenie rowerzystki i ucieczkę z miejsca zdarzenia.
[wiecej]

Czy Kalinowski działa na szkodę Związku Gmin?
Czy burmistrz Sulmierzyc Idzi Kalinowski złamał prawo? Wiele wątpliwości budzi jego list otwarty do mieszkańców. Burmistrz wskazuje w nim na firmę z Ostrowa Wlkp. jako na tę, która miałaby zbierać i wywozić śmieci z domów sulmierzyczan. Sugeruje obywatelom, że powinni podpisać umowę właśnie z nią.
[wiecej]

Pływalnia Wodnik na chwilę przed remontem
Czy po zbliżającym się remoncie krytej pływalni jej niepełnosprawni klienci będą mogli korzystać ze swych uprawnień o dowolnej porze?
[wiecej]

Wkrótce znów wyruszamy do Częstochowy
Zbliża się czas VII Krotoszyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
[wiecej]

Burmistrz przejmie pałac Gałeckich, ale chciałby działki za szpitalem
Niszczejący pałac Gałeckich w krotoszyńskim parku ma przejąć za darmo od Starostwa Powiatowego Urząd Miejski. Stawia jednak warunek: dodatkowo otrzyma atrakcyjne działki.
[wiecej]

I jak tu nie śmiecić?
W Koźminie jest za mało koszy na chodnikach – mówi jeden z mieszkańców. Jego zdaniem przy takiej strategii Urzędu Miasta i Gminy nie można mieć pretensji do koźminian o to, że śmiecą. – A co mają zrobić, dajmy na to, z ogryzkiem, jeśli na ulicy nie ma w ogóle pojemnika na odpadki? – pyta mężczyzna.
[wiecej]

Produkują huculskie kafle
Unikatową na skalę światową produkcję kafli huculskich, prawdziwego rarytasu dla koneserów sztuki użytkowej, rozpoczęła najstarsza w Polsce kaflarnia w Zdunach.
[wiecej]

Rozłam w radzie powiatu
Skutkiem odejścia pięciu radnych z klubu SIO-SPL może być nowy układ rządzący w powiecie krotoszyńskim. Nowy starosta, nowy zarząd powiatu i nowy przewodniczący rady.
[wiecej]

Krystian żyje w nowej rodzinie
Prokuratura nie zakończyła jeszcze postępowania w sprawie dziesięcioletniego Krystiana z Krotoszyna, który w połowie czerwca trafił na kilka dni na oddział chirurgii dziecięcej szpitala w Ostrowie. Od kilku tygodni czeka na opinię biegłego psychologa.
[wiecej]

Triumf Tyberiana w Koźminie!
Po raz pierwszy Koźmin Wlkp. był areną zmagań strongmanów. Na zawody zjechało kilku siłaczy z najwyższej krajowej półki. Licznie przybyli widzowie mogli podziwiać między innymi Tyberiusza Tyberiana Kowalczyka, wielkiego showmana Ireneusza Kurasia i wielką nadzieję – Jarosława Nowackiego.
[wiecej]

Słowiński ósmy na Mistrzostwach Europy
Podczas ubiegłotygodniowych mistrzostw Europy juniorów młodszych (do lat 17) w zapasach w stylu wolnym, które rozgrywane były w Warszawie, znakomicie zaprezentował się zawodnik z Sulmierzyc Adam Słowiński.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w pozostającym we władaniu powiatu pałacu Gałeckich z lat 1692 – 1700.
[wiecej]