Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Pociąg dojeżdża do Zdun
Ostatnio pomiędzy Krotoszynem a Miliczem nie kursują pociągi towarowe ani osobowe. Powodem braku komunikacji kolejowej na tym odcinku jest poważna awaria sieci trakcyjnej w Rakoniewicach Milickich – stacji leżącej pomiędzy Cieszkowem a Miliczem.
[wiecej]

Starostwo bogatsze o 2,5 mln
W ostatni piątek Ministerstwo Finansów przelało na konto krotoszyńskiego starostwa 2,5 mln zł.
[wiecej]

Blady strach padł na lutogniewian
Mieszkańcy Lutogniewa są poruszeni wydarzeniami, które miały miejsce w ich miejscowości w ostatnią środę lipca. W nocy nieznani sprawcy włamali się do trzech gospodarstw na ul. Kwiatowej, kradnąc z nich sprzęt rolniczy warty blisko 30 tys. zł. - Takiego rabunku chyba nigdy tu nie było - mówi Mateusz Mizera, członek poszkodowanej rodziny Teraz wszyscy boją się o swój dobytek, bo ich zdaniem złodzieje mogą wrócić.
[wiecej]

Nieodpowiedzialni kombajniści na drogach
Na drogach powiatu krotoszyńskiego nader często można spotkać kombajny poruszające się z zamontowanymi z przodu tzw. hederami. Mimo że jazda z takim sprzętem stanowi duże dla zagrożenie dla innych kierowców i grozi zań wysoka kara finansowa, kombajniści podejmują ryzyko.
[wiecej]

Nie wywożą na czas, ale płacić trzeba w terminie
Do redakcji zatelefonował krotoszynianin mieszkający na ul. Zdunowskiej. Jest zbulwersowany postępowaniem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Miejskiej w Krotoszynie, odpowiedzialnego za wywóz śmieci.
[wiecej]

Lewy objazd
Kierowca ciężarówki, który na trasie krotoszyńskiego objazdu ul. Ostrowskiej dodatkowo skraca sobie drogę przez ul. Kamienną, naraża się na stupięćdziesięciozłotowy mandat i dwa punkty karne.
[wiecej]

Coś ciężkiego we mnie leży...
Z fotela wstaje filigranowa starsza pani, wita grupę z Polski. Kiedy wyciąga ręce, po kolei przytulając każdą z osiemnastu przybyłych do mieszkania w jerozolimskim bloku osób, nie sposób nie zauważyć wytatuowanego na lewym przedramieniu numeru i Gwiazdy Dawida. I nie sposób nie płakać, kiedy jej drobniusieńkim ciałem wstrząsa łkanie.
[wiecej]

Folk - reaktywacja
Po kilku latach przerwy muzyka folkowa powraca do Krotoszyna. I to w wielkim stylu, bo zaproszono prawdziwe gwiazdy tego gatunku, czołówkę polskiej sceny folkowej. Niektóre zespoły gościły już na Błoniu, uczestnicząc we wcześniejszych edycjach festiwalu.
[wiecej]

Wielkopolska mistrzem kraju amatorów U-23!
W minionym tygodniu na boiskach w Pleszewie, Jarocinie i Koźminie rozgrywano finałowy turniej mistrzostw Polski UEFA Regions Cup. Reprezentacja naszego regionu po zwycięstwie w imprezie eliminacyjnej w Malborku uchodziła za jednego z pretendentów do tytułu. Nadzieje kibiców i zawodników zostały spełnione, bowiem kadra pod wodzą Andrzeja Dziuby i Remigiusza Wojtczaka triumfowała w finale.
[wiecej]

Bareja się kłania
Dziś przedstawię Państwu scenariusz filmowy. Rzetelne kino faktu. Miejsce akcji: Krotoszyn. Czas: wolna sobota, późne letnie popołudnie. Główni bohaterowie: para w wieku średnim i trójka ich dzieci. Gatunek: komedia absurdu. Tło sytuacyjne: rodzinka ma swoje święto; postanowiła z tej okazji wspólnie zjeść uroczysty obiad w dobrej restauracji.
[wiecej]

Konkurs rozstrzygnięty - nagrody czekają na zwycięzców
W piątek w naszej redakcji odbyło się losowanie nagród trwającego do końca lipca konkursu. Komu dopisało szczęście, informujemy poniżej.
[wiecej]