Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!

Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
I znów nas zalało...
W piątek około 13.00, kiedy silna burza dotknęła Zduny, Krotoszyn został oszczędzony. Niestety, tylko do czasu. Na dobre zaczęło się przed 19.00. Deszcz lał przez prawie dwie godziny. Zdaniem strażaków takich problemów nie było w okolicy od kilku lat.
[wiecej]

Przez cztery miesiące nie było szczepionki
W marcu bieżącego roku Ministerstwo Zdrowia włączylo do programu bezpłatnych szczepień ochronnych dzieci szczepienie przeciwko bakterii Hib. Jednak aż do minionego czwartku na terenie naszego powiatu nikomu nie podano za darmo tego biopreparatu. Powód był banalny - krotoszyńska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna nie posiadała szczepionki.
[wiecej]

W tym roku mają wykupić grunty
Są pieniądze na wykup gruntów pod budowę obwodnicy omijającej Koźmin. Zapewnił o tym Adam Rogacki, poseł Prawa i Sprawiedliwości, na konferencji prasowej, która odbyła w krotoszyńskim biurze poselskim PiS.
[wiecej]

Żmije - ostrożnie, ale bez paniki
Ogólnopolskie media alarmują - mamy w tym roku prawdziwy wysyp żmij, bo aura sprzyjała rozmnażaniu tych zwierząt. W Kamiennej Górze czteroletni chłopczyk został ukąszony przez żmiję w korytarzu budynku mieszkalnego, a w wielu innych miejscowościach gady podchodzą zoraz bliżej domostw. Czy powinniśmy się bać? Fachowcy uspokajają, tym bardziej, że żmije zawsze występowały na terenie naszego powiatu.
[wiecej]

Eksportowy tenisista potrzebuje sponsora
Szanse wyjazdu tenisisty Albina Batyckiego na paraolimpiadę do Pekinu są coraz mniejsze. Nie wynika to bynajmniej z formy sportowca, bo ta jest doskonała. Niestety, nie może on startować w punktowanych turniejach - nie stać go na opłacanie drogich wyjazdów.
[wiecej]

Gosiewski w Cieszkowie
6 sierpnia wicepremier Przemysław Gosiewski zwiedził kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cieszkowie. Ta barokowa świątynia oczekuje na kapitalny remont. O jego dofinansowanie zabiegają księża salezjani pracujący w tamtejszej parafii.
[wiecej]

Marzenia potrójnego szczęścia
Urodzone niedawno w Warszawie czworaczki, dzieci Renaty i Adama Klepków z Żor, w zeszłym tygodniu zostały przewiezione do szpitala w Świętochłowicach. Wprawdzie na naszym terenie żadna mama nie urodziła jeszcze czworga dzieci naraz, ale kilkakrotnie przychodziły na świat trojaczki. Postanowiliśmy sprawdzić, co dzieje się u trojaczków Barbary i Lucjana Gohlów z Krotoszyna. Ich córka Kinga oraz synowie Łukasz i Jarek mają już po 12 lat.
[wiecej]

Folkowe klimaty, deszcz i trąbici
Nawałnica i ulewa, która przerwały występy artystów, doborowa obsada, spontaniczność i muzyczny żywioł, dobra organizacja – tym charakteryzował się piątkowo-sobotni Open Air International Folk Festiwal Krotoszyn 2007.
[wiecej]

Morgiel najlepszym beretomiotaczem globu!
Krotoszynianin Józef Morgiel triumfował w XII Mistrzostwach Świata w Rzucie Beretem, zorganizowanych w sobotę na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej. W zawodach wzięło udział 36 zawodników reprezentujących Wrocław, Poznań, Jasne Pole, Rozdrażewek, Koźmin, Ostrów oraz Krotoszyn.
[wiecej]

Nagrody w dobrych rękach
W środę gościliśy w redakcji laureatów rozstrzygniętego w zeszłym tygodniu konkursu Rzeczy. Trudno się dziwić, że byli zadowoleni - któż nie lubi dostawać prezentów?


[wiecej]

Więc - cieszmy się!
No i mamy pierwszy pomysł premiera Kaczyńskiego, wzbudzający poklask większości społeczeństwa! Oto finisz osiągnęła kariera najbardziej znanego i charyzmatycznego ministra edukacji w historii Polski. Nareszcie… Na tym stanowisku większą popularność (i większą tzw. medialność) mógłby ewentualnie osiągnąć chyba jedynie Smoleń albo Halama.
[wiecej]