Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Bałam się, że ją zgwałci i zabije!
Sierpniowa niedziela mogła się okazać najtragiczniejszym dniem życia Marioli Dolaty i jej rodziny. Właśnie tego dnia 10-letnia Dagmarka wsiadła do samochodu obcego mężczyzny. Zdaniem mamy dziewczynki, gdyby nie rozsądek Aleksandry, koleżanki córki, oraz szybka akcja policji, mogło dojść do najgorszego. - Miałam najczarniejsze myśli, obawiałam się, że już nie wróci do domu, że ją zamordowali - mówi pani Mariola.
[wiecej]

Czy Krotoszyn musi być zalewany?
Jeśli gospodarka wodno-ściekowa nie zostanie w Krotoszynie szybko uregulowana, miasto wciąż będzie narażone na zalania. Ostatnia ulewa pokazała, jak wielki to problem. A anomaliom pogodowym, występującym coraz częściej, trudno zapobiec.
[wiecej]

Grunt przy rondzie za działkę przy alei
Zaniepokojeni radni powiatowi na ostatniej sesji 14 sierpnia pytali starostę o to, czy prawdą jest, że istnieje zagrożenie zablokowania wjazdu na budowane rondo u zbiegu ulic Ostrowskiej i Ceglarskiej. Takie głosy pojawiły się w związku z nieuregulowaną sprawą własności gruntów położonych w tym miejscu.
[wiecej]

Kasa dla domów opieki
Ponad 1 milion 175 tysięcy złotych otrzymał powiat krotoszyński od wojewody wielkopolskiego na dofinansowanie domów pomocy społecznej. To znaczna kwota z ponad 6,5 miliona złotych przekazanych na 45 ośrodków w całej Wielkopolsce.
[wiecej]

Nowa sekretarz gminy
Na wtorkowej sesji rozdrażewscy radni przyjęli uchwałę w sprawie powołania nowego sekretarza gminy. Funkcję tę będzie pełniła Barbara Biesiada, która do tej pory zajmowała się w gminnym urzędzie sprawami podatkowymi.
[wiecej]

Inwazja motocykli na Krotoszyn
W ostatnią weekend, ci było szczególnie widoczne w sobotę, motocykle opanowały Krotoszyn. Lokalny klub Oldtimers po raz dwudziesty zorganizował Zlot Motocykli Ciężkich i Weteranów. Przybyło ponad tysiąc osób z różnych zakątków Polski.
[wiecej]

Konni kurierzy rodem z Dzikiego Zachodu
Krzysztof Zimmermann ze Zdun i jego brat Wojciech z Krotoszyna wzięli udział w reaktywacji kowbojskiej poczty konny European Pony Express. Konno przejechali odcinek 35 km pomiędzy Rębiechowem k. Kobylina a miejscowością Świętoszyn niedaleko Sułowa (powiat milicki).
[wiecej]

Bamber(ska) Maszyna ruszyła
Po klęsce w Czarnymlesie krotoszyńska Astra uchodziła za faworyta w konfrontacji z jednym z najsłabszych zespołów IV ligi LKS-em Gołuchów. Podopieczni Jerzego Andrzejewskiego spełnili oczekiwania kibiców i pokonali rywali 2:1, a spory udział w zwycięstwie mieli Adam Staszewski -nazywany przez kolegów Bamber - autor drugiego gola oraz debiutujący w oficjalnym spotkaniu Rafał Piotrowski – Maszyna - który zaliczył asystę przy pierwszej bramce.
[wiecej]

Co im mówi zwierciadełko
Jest sobie taki stary, rockowy zespół, korzeniami sięgający jeszcze prawdziwego Jarocina. Nazywa się Róże Europy. Wspominam o nim, bo jego lider, charyzmatyczny Piotr Klatt, wokalista i tekściarz kapeli, swego czasu napisał ciekawy, poetycki tekst. Tekst do słynnego potem numeru, w którego refrenie pyta: A co Wam powie zwierciadełko / kiedy staniecie przed nim rano?…
[wiecej]