Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
FORUM RZECZY - Jak oceniasz tegoroczne Dekodencje?
Jak oceniasz repertuar i przebieg festiwalu Dekodencje 2007? Który z trzech dni przeglądu kina niezależnego zrobił na Tobie największe wrażenie?

[wiecej]

Wielki smród w bloku na Zaciszu
Pozalewane łazienki, kuchnie i pokoje. Dziurawy dach i odpadający tynk. Z powodu wieloletnich zaniedbań właściciela bloku przy ul. Zacisze w Krotoszynie muszą mieszkać w uwłaczających warunkach. A przecież regularnie płacą czynsz. Mało tego od pięciu lat zbierano od nich dodatkową składkę na fundusz remontowy. Niestety, do tej pory nic nie zostało naprawione, ani zmodernizowane.
[wiecej]

Niedoszły zabójca brata skazany
Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał na sześć lat więzienia 34-letniego Łukasza O. z Krotoszyna za usiłowanie zabójstwa brata. Mężczyzna był również oskarżony o użycie wobec niego gróźb karalnych.
[wiecej]

Mają już dość Kalinowskiego!
W rozmowie z Rzeczą Krotoszyńską Idzi Kalinowski, burmistrz Sulmierzyc zapewnił, że nie ma nic przeciwko budowie zakładu zagospodarowania odpadów, jeśli owa inwestycja nie będzie zagrażała środowisku. Jednak fakty zdają się przeczyć tym zapewnieniom.
[wiecej]

Na Koźmińskiej nie da się żyć!
Nieustanny hałas oraz pękające ściany budynków - w takich warunkach muszą żyć krotoszynianie mieszkający na Koźmińskiej. Winne temu są pozapadane lub wystające studzienki ściekowe. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma również duży ruch samochodów.
[wiecej]

Stróże porządku przegrywają z wandalami
Podczas dwudziestego jubileuszowego Zlotu Motocykli Ciężkich i Weteranów, który odbył się na krotoszyńskim Błoniu, w Parku Integracji Europejskiej nieznani sprawcy połamali kilka świeżo zasadzonych drzewek. Zdarzenie to zbulwersowało Jana Urbaniaka mieszkańca Krotoszyna. - Gdzie wtedy byli stróż prawa? - pyta.

[wiecej]

Odwalili fuszerkę na cmentarzu?
Zygmunt Sydow, mieszkający w Gdańsku rodowity krotoszynianin, pokazał nam na cmentarzu przy ul. Raszkowskiej zapadające się płytki wokół grobowca swoich bliskich. Uważa on, że winę za taki stan ponosi zakład kamieniarski spod Krotoszyna, który stawiał nagrobek.
[wiecej]

Festiwal Dekodencje za nami
W dniach 23 - 25 sierpnia odbywał się w Krotoszynie kolejny przegląd filmów kina offowego.
[wiecej]

Zdecydowany triumf faworytów
W ostatnim turnieju z cyklu Grand Prix Krotoszyna w Siatkówce Plażowej nie było niespodzianek. Wśród kobiet triumfowała dwójka Hanna Wąsowicz/Daria Paszek, natomiast w rywalizacji mężczyzn bezapelacyjnie najlepsi okazali się Łukasz Marszałem/Jarosław Wojciechowski. Ta druga para wygrała wszystkie tegoroczne turnieje.
[wiecej]

Nowy parking poprawi bezpieczeństwo na Kościuszki
Na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i 56 Pułku Piechoty w Krotoszynie trwają prace drogowe. Firma Smak z Cieszkowa, właściciel pawilonu handlowego, w którym obecnie mieści się market Eko, buduje parking.
[wiecej]

Kurza ślepota
Pisałem kiedyś o błyskotliwej akcji krotoszyńskiej Straży Miejskiej. Przypomnę: późnym popołudniem patrol strażników podjął słowną przepychankę z grupką nastolatków, wracającą z próby amatorskiego zespołu metalowego. Jedyną winą zatrzymanych były ich czarne stroje. Gdyż strażnicy otrzymali doniesienie, że w okolicy ktoś na czarno ubrany pije na ławce alkohol. Okazało się jednak, że metalowcy są trzeźwi. Brawurowa akcja spełzła na niczym…

[wiecej]