Dziś: | Wydanie z 4 września 2007 Aktualny nr: 648

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Tragiczny wypadek w Kuklinowie - Umierał na moich oczach
W środę w Kuklinowie doszło do tragedii. 54-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego wyjechał polonezem z podporządkowanej drogi wprost pod koła dafa. Ciężarówka uderzyła w bok samochodu od strony kierowcy. Mimo szybkiej pomocy medycznej, której 54-latkowi udzielono, mężczyzna zmarł po kilkunastu minutach.
[wiecej]

Niebezpieczne znalezisko w lesie
Beczki z nieznanymi odpadami przemysłowymi ktoś wyrzucił w lesie pomiędzy Krotoszynem a Helenopolem.
[wiecej]

Czy w Zdunach powstanie więzienie?
Czy w budynkach po dawnych warsztatach szkolnych w Zdunach zostaną umieszczeni więźniowie? Niedawno w starostwie Centralny Zarząd Służby Więziennej złożył zapytanie, czy istnieje możliwość zaadaptowania tych pomieszczeń.
[wiecej]

Baszczyński odwołany
Koźmiński radny powiatowy Janusz Baszczyński został odwołany z funkcji zastępcy przewodniczącego komisji spraw społecznych. Na jego miejsce powołano innego rajcę z Grodu nad Orlą Tomasza Neischa.
[wiecej]

Główny problem placów zabaw – dewastacja
Plac zabaw to miejsce bardzo ważne dla dzieci. To właśnie tutaj spędzają sporą część czasu. Szczególne znaczenie posiadają osiedlowe place zabaw, ponieważ dla dzieci tam mieszkających są niejednokrotnie jedyną codzienną atrakcją i terenem zabawy.
[wiecej]

Powiększyli strefę płatnego parkowania
Od nowego roku w Krotoszynie strefa płatnego parkowania powiększy swój obszar. Tak postanowiła Rada Miejska na czwartkowej sesji. Tym samym radni gminni poparli wniosek władz powiatowych, które dążyły do wprowadzenia płatnych postojów na swoich drogach położonych w okolicach centrum.
[wiecej]

Karambol na krajówce
W piątek na ul. Krotoszyńskiej w Koźminie doszło do małego karambolu. Na dwie godziny został sparaliżowany ruch na drodze krajowej nr 15.
[wiecej]

Rozstrzygamy konkurs Ogrody Sierpniowe - W moim ogrodzie chwasty nie mają czasu wyrosnąć!
Jan Szaliński z Krotoszyna wygrał konkurs Rzeczy na najpiękniejszy ogród sierpniowy. Urzekły nas: dbałość o każdy szczegół, estetyka, a przede wszystkim ogrom pracy włożony przez pana Jana w zagospodarowanie terenu. Laureat otrzyma w nagrodę podkaszarkę spalinową.
[wiecej]

Powstał nowy klub
Akademia Sportów Walki Nippon to od zeszłego tygodnia nowy klub sportowy na naszym terenie. Cezary Grenda był głównym motorem napędowym jego powołania.
[wiecej]