Dziś: | Wydanie z 18 września 2007 Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Dziś dodatek - Rzecz Budowlana

Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz

 
Nachodzą go strażnicy
Mieszkaniec krotoszyńskiego osiedla Parcelki złożył skargę na postępowanie strażników miejskich. Zarzucił im, że go niesłusznie nachodzą i straszą karami. Choć przełożony municypalnych - burmistrz Krotoszyna - odrzucił skargę, krotoszynianin nie może się z tym zgodzić.
[wiecej]

Gmina i starostwo odbijają piłeczkę
Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Krotoszynie zrzucają na siebie winę w związku z opóźnieniem oddania do użytku odcinka ul. Ceglarskiej, który dochodzi do nowowybudowanego ronda. Burmistrz żąda od starosty sprostowania informacji, że to gmina poniesie konsekwencje przekroczenia terminu.
[wiecej]

Rondo na Kościuszki i 56 Pułku - mogło czy musiało powstać?
W zeszłym tygodniu wyszło na jaw, że przebudowa skrzyżowania ul. Kościuszki z 56 Pułku Piechoty Wlkp. jest niezgodna z koncepcją poprawy bezpieczeństwa na głównych drogach w mieście. Poza tym inwestycja wzbudza kontrowersje wśród kierowców. Wielu z nich uważa, że powstający przy markecie Eko parking na łuku ulicy utrudnia bezpieczny wyjazd ze Starostwa Powiatowego.
[wiecej]

Bez odszkodowania za zalane auto?
W minionym tygodniu do naszej redakcji przyszedł wzburzony mieszkaniec Krotoszyna Krzysztof Gniazdowski. Zdenerwowało go postępowanie pracowników Powiatowego Zarządu Dróg, który utrudnia mu starania o odszkodowanie za zalany na ulicy pojazd.
[wiecej]

Radni pójdą w miasto i wysłuchają opinii mieszkańców
Dyskusja na temat powstania na terenie Sulmierzyc Zakładu Zagospodarowania Odpadami wciąż trwa. Aby poznać opinię mieszkańców na ten temat, radni będą odwiedzać ich domy.
[wiecej]

Czy w kinie będzie garderoba?
Koźmińskie kino Mieszko czeka generalny remont. Jeśli uda się pozyskać fundusze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pojawi się tu garderoba. Natomiast jeśli resort nie dofinansuje modernizacji, wtedy gmina skupi się jedyni na przebudowie sali widowiskowej.
[wiecej]