Dziś: | Wydanie z 25 września 2007 Aktualny nr: 651

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!



Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz








REKLAMA



 
Tajemnicza śmierć listonosza
Ciało 36-letniego Piotra D., mieszkańca Krotoszyna, odkryto w czwartek ok. godz. 15.00. Denat wisiał na sznurze przywiązanym do myśliwskiej ambony, na skraju lasu komunalnego pod Perzycami. Policja i prokuratura badają okoliczności śmierci krotoszynianina. Czy ślady, które znaleźliśmy na miejscu tragedii, mogą wskazywać na udział osób trzecich?
[wiecej]

Stary Browar i Kaufland w Krotoszynie
Na terenie po dawnej Wytwórni Sprzętu Mechanicznego (ul. Mickiewicza) na razie nie rozpocznie się planowana od dawna budowa supermarketu.
[wiecej]

Szykuje się ogromna inwestycja
Pojawiła się propozycja budowy zakładu termicznej utylizacji odpadów w Krotoszynie. Pieniądze na wykorzystanie innowacyjnej technologii miałaby wyłożyć prywatna firma. Z tematem zapoznali się radni. Pomysł popiera burmistrz, który został już pozbawiony resztek złudzeń, że w Sulmierzycach kiedykolwiek powstanie zakład zagospodarowania odpadów.
[wiecej]

Odnowią rynek i okolice
Rynek, Mały Rynek oraz przyległe ulice i park mają w przyszłości radykalnie zmienić swoje oblicze. Koncepcja rewitalizacji centrum Krotoszyna jest bardzo ciekawa.
[wiecej]

Nie postoisz pod własnym domem
Po jednej stronie ulicy Staszica w Krotoszynie ustawiono niedawno znaki zatrzymywania się i postoju, o czym powiadomił nas zaskoczony nową sytuacją mieszkaniec tamtego rejonu. Teraz nie może nawet na chwilę zatrzymać się przed własnym domem, bo zabraniają tego przepisy.
[wiecej]

Więcej niż współpraca
Symboliczny akt oddania do użytku rozbudowanej części szpitalnego oddziału ratunkowego miał w Krotoszynie miejsce w ostatni piątek. Symboliczny, gdyż pacjenci przyjmowani są tam już od miesiąca.
[wiecej]

Co dalej z naszą cukrownią?
Zamknięta cztery lata temu Cukrownia Zduny nadal stoi pusta. Czy wreszcie znajdzie się ktoś chętny, kto przejmie obiekty i tchnie w nie życie?
[wiecej]

Z Okrasą i Połomskim
Festiwal kulinarny Krotoszyn z Okrasą cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Wydarzeniami, które skupiły szczególną uwagę widzów, były: pokaz gotowania mistrza kuchni Karola Okrasy i występ piosenkarza Jerzego Połomskiego.
[wiecej]

Gmina sprzeda zakład energetyki cieplnej i udziały w Krodomeksie
Samorząd Krotoszyna bierze się za prywatyzację spółek gminy i spółek z jej udziałem. Niemal pewne jest zbycie udziałów w przedsiębiorstwie budowlanym Krodomex, rozważa się też wejście inwestora strategicznego do Zakładu Energetyki Cieplnej.

[wiecej]

Chcą do parlamentu
W wyborach do parlamentu startują również mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego. Swoich reprezentantów w walce o mandaty poselskie i senatorskie wystawiły: LiD, PO, PiS i PSL.
[wiecej]

Wykorzystać szansę
Przed nami kolejne wybory parlamentarne. Czy tym razem powiat krotoszyński doczeka się swego posła? Jak zwykle o mandaty zabiega u nas spore grono, co może się przełożyć na pewne rozdrobnienie głosów.
[wiecej]