Dziś: | Wydanie z 2 października 2007 Aktualny nr: 652

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA

 
Z pięściami na pracownika
Robert Skrzypczak twierdzi, że kiedy dostarczył pracodawcy zwolnienie lekarskie, został przez niego pobity. Ma w ręku wyniki obdukcji, a o zajściu zawiadomił policję. Pracodawca twierdzi, iż nie było żadnego pobicia, ale według niego pracownik nie wyglądał na chorego i załatwił sobie zwolnienie lekarskie.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
z Agnieszką Duczmal, szefową i dyrygentką Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus.
[wiecej]

Starosta przeprosił
Starosta krotoszyński Leszek Kulka przeprosił burmistrza Krotoszyna.
[wiecej]

Żal będzie się rozstawać z Rendez Vous
Ta wiadomość zapewne zmartwi dużą grupę krotoszynian.
[wiecej]

Najprawdopodobniej popełnił samobójstwo
Cały czas trwa śledztwo w sprawie śmierci listonosza z Krotoszyna, Piotra D. Prokuratura uważa, że najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.
[wiecej]

Park parkowi jest nierówny
W dobie rosnącej z każdym miesiącem liczby samochodów miejskie parki i zieleńce nabierają coraz większego znaczenia. Tyle, że nie zawsze idzie z tym w parze dbałość o tzw. zielone płuca.
[wiecej]

Nowe Osiedle poczeka na kanalizację
Jak to jest – piszecie, że Rozdrażew został skanalizowany, a u nas kanalizacji nie ma – żali się Czytelniczka z rozdrażewskiej ul. Mickiewicza. Mieszkańcy tego rejonu od dawna czekają na kanalizację z prawdziwego zdarzenia.
[wiecej]

Autobusy MZK Krotoszyn pojadą do Milicza?
Od trzech lat autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Krotoszynie kursują do Cieszkowa. Mimo wielu przymiarek, nie udało się, jak na razie, doprowadzić do tego, by linię doprowadzić do Milicza.
[wiecej]

Hala będzie mniej okazała
Hala widowiskowo-sportowa, która ma stanąć przy kobylińskim zespole placówek oświatowych, nie będzie tak wielka, jak pierwotnie zakładano. Powstanie obiekt jednokondygnacyjny, a nie z dwoma poziomami.
[wiecej]

Uchwalili nowe prawo śmieciowe
Uchwałę zatwierdzającą regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Krotoszyn podjęła na czwartkowej sesji Rada Miejska.
[wiecej]

Książka o tych, którzy walczyli z komunizmem
W sierpniu ukazał się trzeci tom słownika biograficznego Konspiracja i opór społeczny w Polsce 1944 – 1956. Jego wydawcą jest Instytut Pamięci Narodowej. Książka zawiera m.in. biografię trzech konspiratorów, którzy działali w powiecie krotoszyńskim.
[wiecej]

Spełnione marzenie krotoszynianki
23 czerwca spełniło się największe marzenie młodej krotoszynianki, która choruje na mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę uwarunkowaną genetycznie. Otrzymała od I LO w Poznaniu kino domowe i telewizor.
[wiecej]

Starostwo nie przekazało gruntu
Starostwo Powiatowe w Krotoszynie jeszcze nie przekazało Dariuszowi Rozumowi gruntu.
[wiecej]

Astra Krotoszyn – Piast Kobylin 1:1 (0:1) - Derbowy remis grających trenerów
Niezłym widowiskiem okazało się spotkanie derbowe w Krotoszynie pomiędzy Astrą a jedenastką kobylińskiego Piasta. Oba zespoły stworzyły po kilka sytuacji strzeleckich, ale każda ze stron pokonała bramkarza rywali zaledwie raz. Wynik remisowy jest rezultatem sprawiedliwym.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że już niebawem znowu przyjdzie nam głosować.
[wiecej]

Do góry nogami
K...wy wg Kochanowskiego
[wiecej]