Dziś: | Wydanie z 9 października 2007 Aktualny nr: 653

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Pożar w Krotoszynie - Sześć rodzin straciło dach nad głową
W środowe południe w budynku na Zamkowym Folwarku w Krotoszynie wybuchł pożar. Żywioł strawił poddasze. Ewakuowano sześć rodzin zajmujących mieszkania na parterze. Najprawdopodobniej przyczyną zaprószenia ognia był porzucony niedopałek papierosa.
[wiecej]

Zamiana śmieci w energię – naprzeciw MAHLE
Podpisując porozumienie z Grupą Inwestycyjną HTCW z Wrocławia, gmina Krotoszyn uczyniła pierwszy krok w kierunku budowy zakładu termicznej utylizacji odpadów. Inwestor sfinansuje to całkowicie nowatorskie przedsięwzięcie, a samorząd znajdzie dla niego lokalizację i odda grunt powstającej spółce.
[wiecej]

Marszałek województwa w Krotoszynie
Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak w zeszły czwartek odwiedził Krotoszyn. Uczestniczył w spotkaniach w szpitalu, I Liceum Ogólnokształcącym, był też krótko w Starostwie Powiatowym i kościele farnym oraz w redakcji Rzeczy Krotoszyńskiej. Inicjatorem wizyty M. Woźniaka był Maciej Orzechowski, radny sejmiku wojewódzkiego.
[wiecej]

Pies odszukał włamywaczy
W nocy ze środy na czwartek w Targoszycach trzech mieszkańców tej miejscowości włamało się od silosu z pokarmem dla zwierząt.
[wiecej]

Wodnik po remoncie - W klapkach do Ciechocinka
Nowości w Wodniku! Już nie wolno wchodzić w butach do szatni, a niebawem zostanie otwarta mała tężnia, działająca jak te w Ciechocinku.
[wiecej]

Zagłosuj już w czwartek!
W najbliższy czwartek o godz. 17.30 w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie rozpocznie się debata publiczna z udziałem kandydatów do Sejmu i Senatu RP wywodzących się z naszego powiatu.
[wiecej]

Krotoszynianie niestety nie mieli pytań
We wtorek w krotoszyńskim Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie mieszkańców stolicy powiatu z pracownikami Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Chociaż zostało zorganizowane specjalnie dla krotoszynian, to jednak z ich strony padło tylko jedno pytanie.
[wiecej]

Chór jubilat i dawny organista
28 września w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Krotoszynie odbył się koncert z okazji 10-lecia istnienia chóru parafialnego. Śpiewali chórzyści, grał Tomasz Głuchowski, dawny organista tej świątyni, obecnie pełniący tę rolę we wrocławskim kościele dominikanów, doktorant Akademii Muzycznej.
[wiecej]

Do góry nogami
Pamiętnik znaleziony przy śmietniku

[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że nie wiadomo, czy kosztowne wybory parlamentarne zmienią w zasadniczy sposób polityczny krajobraz Polski.
[wiecej]