Dziś: | Wydanie z 16 października 2007 Aktualny nr: 654

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek - Rzecz WyborczaCałe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Nowy właściciel zadba o mieszkańców Zacisza?
Mimo ziąbu lokatorzy bloku na ul. Zacisze w Krotoszynie ogrzewają mieszkania tylko piecykami elektrycznymi. Wielu obawia się o swój los. Czesław Jagła poinformował ich pod koniec sierpnia, że nie jest już właścicielem nieruchomości. Czy zadba o nich nowy zarządca?
[wiecej]

Wyłudza kody doładowujące komórki
W ciągu kilku tygodni trzy placówki handlowe dały się nabrać jednemu człowiekowi na prosty bajer. Oszust przekonał swoich rozmówców, aby podali mu przez telefon kody, dzięki którym można doładowywać telefon komórkowy na kartę. W ten sposób wyłudził w sumie 3 tys. 400 zł.
[wiecej]

Kalinowski wyrzucony za działanie na zwłokę
Burmistrz Sulmierzyc Idzi Kalinowski został odwołany z zarządu Związku Gmin Zlewni Górnej Baryczy za działanie na zwłokę i na szkodę tej organizacji. Niewykluczone, że gminy członkowskie wystąpią z roszczeniami wobec samorządu Sulmierzyc za zablokowanie budowy zakładu zagospodarowania odpadów. Najpierw jednak trzeba sprawdzić, czy istnieją ku temu podstawy prawne.
[wiecej]

Ambasador USA odwiedził Krotoszyn
Victor Ashe, ambasador USA w Polsce, odwiedził w poniedziałkowe popołudnie Krotoszyn.
[wiecej]

Gmina Fair Play już po raz czwarty
Urząd Miejski w Krotoszynie czwarty raz z rzędu został uhonorowany certyfikatem Gmina Fair Play.
[wiecej]

Włamywacze staną przed sądem
Przez trzy lata dwóch mężczyzn dopuściło się w Krotoszynie kilkunastu przestępstw. Teraz za swe czyny odpowiedzą przez sądem.
[wiecej]

Przedwyborcza debata w kinie - Gwałt na ordynacji
Nieobecni nie mają racji. Szkoda więc, że w czwartkowej publicznej debacie w kinie Przedwiośnie nie wzięli udziału wszyscy kandydujący do parlamentu mieszkańcy naszego powiatu. Zabrakło reprezentantów Lewicy i Demokratów oraz Prawa i Sprawiedliwości. Absencję tłumaczyli organizatorom innymi związanymi z kampanią wyborczą obowiązkami.
[wiecej]

Pod patronatem Rzeczy Krotoszyńskiej - Podziel się, czym możesz!
Przyjdź w najbliższą środę na krotoszyński rynek, aby wesprzeć tych, którym wiedzie się gorzej. Którym często brakuje nawet na chleb i talerz ciepłej strawy.
[wiecej]

Objazd w Dąbrowie
Z trasy Dąbrowa – Kobierno zniknie wreszcie niebezpieczne zagłębienie, które od lat było zmorą kierowców. Niestety, na czas remontu odcinek ten został zamknięty dla ruchu.
[wiecej]

Stacja przy Intermarche będzie już w grudniu
Już przed najbliższym świętami Bożego Narodzenia zostanie otwarta stacja paliw przy markecie Intermarche.
[wiecej]

Do góry nogami
Tchórze – za ring!
[wiecej]