Dziś: | Wydanie z 30 października 2007 Aktualny nr: 656

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Z czyjej winy stracili owce?
Zginęło kilka owiec z liczącego kilkanaście sztuk stada. Jedna została rozszarpana na kawałki, trzy ranne trzeba było uśpić, a piątego, ostatniego zwierzęcia do tej pory nie znaleziono. Właściciele twierdzą, że straty spowodowały psy z położonego kilkaset metrów dalej schroniska. Opiekunowie przytułku dla bezdomnych zwierząt nie wierzą w winę swoich podopiecznych.
[wiecej]

9 milionów dla szczęściarza, czyli LOTTO w NETTO
Dokładnie 9 mln 388 tys. 509 złotych i 30 groszy wygrała osoba, która złożyła kupon w kolekturze przy krotoszyńskim targowisku.
[wiecej]

Nie chcą parkować za pieniądze
Sierpniowa uchwała Rady Miejskiej Krotoszyna, wyznaczająca strefę płatnego parkowania na drogach publicznych w stolicy powiatu, wzbudza ogromne kontrowersje. Szkoda jednak, że jej przeciwnicy zdecydowali się na reakcję dopiero teraz.
[wiecej]

Nie ma zgody radnych na nowy podatek!
Krotoszyńscy radni zablokowali wprowadzenie opłaty adiacenckiej, która według nich byłaby kolejnym podatkiem nałożonym na mieszkańców.
[wiecej]

Zmieniona organizacja ruchu przy cmentarzach
Krotoszyn, Koźmin, Rozdrażew oraz Wałków – tam w rejonie cmentarzy co roku w dniu Wszystkich Świętych dla bezpieczeństwa kierowców i pieszych wprowadza się zmiany organizacji ruchu. Tym razem do wymienionych miejscowości dołączą Pogorzałki Wielkie.
[wiecej]

Nocą nekropolia pod kluczem
Od niedawna krotoszyńska nekropolia przy ul. Raszkowskiej, podobnie jak większość parafialnych cmentarzy w naszym kraju, jest zamykana na noc.
[wiecej]

Jak wypadli nasi – ostateczne wyniki wyborów
Jest już pewne, że krotoszynianin Maciej Orzechowski został posłem. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych z 21 października. A jak wypadli inni kandydaci z powiatu krotoszyńskiego?
[wiecej]

Każdego dnia mam kontakt z wyborcami
Rozmowa z krotoszynianinem Maciejem Orzechowskim, nowo wybranym posłem.
[wiecej]

Wielki szturm na sklep
W środę o godz. 7.00 okołu stu krotoszynian postawiło wziąć udział w szturmie na nowo otwartą placówkę handlową Mediaexpert przy ul. Floriańskiej. Niektórzy ustawili się w kolejce już o 5.00. Nic dziwnego – tego dnia sklep ze sprzętem RTV i AGD oferował swoje produkty po wyjątkowo przystępnych cenach.
[wiecej]

Rada Miejska dołoży klubowi Astra 23 tysiące
Jedną z najgorętszych – podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej – była dyskusja dotycząca projektu uchwały w sprawie dodatkowych środków dla klubów sportowych. O ile w przypadku wniosków złożonych przez włodarzy Ceramika i Krotosza nie doszło do szerokiej wymiany poglądów, o tyle propozycja Astry komentowana była rozlegle. Stanęło na tym, że najbardziej rozpoznawany klub powiatu otrzyma 23, a nie 40 tysięcy złotych.
[wiecej]