Dziś: | Wydanie z 6 listopada 2007 Aktualny nr: 657

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Przez niego ktoś mógł umrzeć
Policja zatrzymała mężczyznę notorycznie blokującego numer alarmowy pogotowia: 999. Mieszkaniec Kobylina robił sobie głupie żarty, sapiąc do słuchawki. Proceder ten trwał od czerwca.
[wiecej]

Dymi na całą okolicę
Przedsiębiorstwo Gembiak & Mikstacki ma czas do 4 grudnia, by wykazać, że działająca na jego terenie przy ul. Transportowej wytwórnia mas bitumicznych nie emituje już do atmosfery zanieczyszczeń przekraczających dopuszczalne normy. W przeciwnym razie urządzenie wytwarzające masy nie będzie mogło pracować.
[wiecej]

Bezrobocie spadło poniżej 10 procent
Bezrobocie w powiecie krotoszyńskim spadło poniżej 10 procent! Nie ma jeszcze oficjalnych danych, ale wiadomo, że stopa bezrobocia będzie niższa od wrześniowej, równo dziesięcioprocentowej.
[wiecej]

Świńska górka, niska cena
Sytuacja hodowców trzody chlewnej jest fatalna. Styczniowa pikieta przed zakładem Duda, który jest potentatem wśród przetwórców mięsa, nie przyniosła zamierzonego efektu. Na niewiele zadały się rozmowy z właścicielami. Cena za kilogram żywca nadal oscyluje wokół 3 złotych. A to oznacza, że hodowla prosiąt obecnie się nie opłaca.
[wiecej]

Pozwólcie parkować pod własnym domem!
Zdaniem mieszkańców ul. Staszica wprowadzenie zakazu zatrzymywania się i postoju na odcinku od Langiewicza do Łukasiewicza było decyzją nieprzemyślaną. Dlatego wystąpili razem do Powiatowego Zarządu Dróg o likwidację absurdu.
[wiecej]

Czy OSiR połączy się z krytą pływalnią?
Od ponad sześciu miesięcy w krotoszyńskim Ośrodku Sportu i Rekreacji panuje bezkrólewie.
[wiecej]

Pastor Krzysztof Rej apeluje
Niewiele jest tematów, do których wracamy z takim uporem. Chodzi o stary cmentarz ewangelicki przy ul. Rawickiej w Krotoszynie. Mimo bogatych planów miejscowego samorządu oraz kaliskiej parafii ewangelicko-augsburskiej, mimo upływu kilkunastu lat miejsce to wciąż nie jest w pełni uporządkowane. W ostatnich dniach pojawiła się nadzieja...
[wiecej]

Nie czekaj, wymień swój dowód!
Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Krotoszynie przypomina o ustawowej wymianie dowodów osobistych. Do tej pory jeszcze 2 tysiące 600 mieszkańców gminy nie dopełniło tego obowiązku.
[wiecej]

Medale dla nauczycieli – wyróżnienie dla szkoły
Arleta Suchodolska oraz Paweł Mizera, nauczyciele ze Szkoły Podstawowej z Nowej Wsi, niedawno zostali uhonorowani Medalami Komisji Edukacji Narodowej. To zaszczytne wyróżnienie jest przyznawane polskim pedagogom za zasługi dla oświaty i wychowania.
[wiecej]

Pod patronatem Rzeczy Krotoszyńskiej - Miasto w uczniowskich wierszach
W ubiegły wtorek rozstrzygnięto w galerii Refektarz doroczny konkurs ośrodka kultury.
[wiecej]

Do góry nogami
Pamiętnik znaleziony u Baśki

[wiecej]