Dziś: | Wydanie z 13 listopada 2007 Aktualny nr: 658

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Motoryzacyjna


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Czy w Krotoszynie ma powstać zakład utylizacji odpadów?
Jakie szanse I jakie zagrożenia pojawią się w związku z inwestycją? Czekamy na Państwa opinie!
[wiecej]

Browar jak w Poznaniu
Wiemy już, jak będzie wyglądała Galeria Dawny Browar w Krotoszynie! Na wskroś nowoczesny, ciekawie zaprojektowany obiekt zostanie oddany do użytku za niecały rok. Wprawdzie nie będzie konkurencją dla poznańskiego Starego Browaru, ale z pewnością wzbogaci architektonicznie i handlowo nasze miasto.
[wiecej]

Zamieni kemping na pokój z kuchnią
Janowi Gałeckiemu, 60-letniemu krotoszynianinowi od kilku miesięcy mieszkającemu w przyczepie kempingowej, gmina wreszcie znalazła dach nad głową.
[wiecej]

Tajemnicza śmierć listonosza - Natrafili na kolejny mały przelew
Krotoszyńska Prokuratura Rejonowa natrafiła na kolejny przelew, który kilka dni przed śmiercią zrobił Piotr D., krotoszyński listonosz. Śledczy zwrócili się teraz o pomoc do Biura Informacji Kredytowej.
[wiecej]

Park najmniej bezpieczny?
Koźmiński Urząd Miasta i Gminy na swojej stronie internetowej zamieścił sondę. Urzędników interesuje, którą część miasta koźminianie uważają za najmniej bezpieczną. Najgorszą notę internauci wystawili parkowi im. Powstańców Wielkopolskich.
[wiecej]

Poskarżył się wojewodzie na burmistrza
Mieszkaniec ulicy Urbanowiczówny na krotoszyńskich Parcelkach złożył u wojewody wielkopolskiego zażalenie na burmistrza Krotoszyna, twierdząc, że narusza on ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jego zdaniem teren wzdłuż posesji nie jest chodnikiem, w związku z czym nie ma obowiązku utrzymywania na nim czystości. Tymczasem burmistrz domaga się, by to robił.
[wiecej]

Stuletnia królowa
Ile było dni? Łatwo policzyć. Trzeba tylko pomnożyć przez sto liczbę dni w roku. Wychodzi, że blisko 40 tysięcy.
[wiecej]

Uśmiechnięty order dla Ryfki
26 października, na jesiennym plenarnym posiedzeniu Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu, po rozpatrzeniu licznych wniosków dzieci z całego świata, postanowiła przyznać to odznaczenie siedmiu osobom, a wśród nich Ryfce Parciak z Izraela. Zostanie jej wręczone w Jerozolimie, prawdopodobnie w marcu.
[wiecej]

Mamy 18 kadrowiczów!
Świetnymi wynikami mogą poszczycić się kluby karate z powiatu krotoszyńskiego. Tym razem zawodnicy Shodana Zduny oraz dwóch krotoszyńskich drużyn Krotosza i ASW Nippon zdobyli aż 26 medali na zawodach w Przeźmierowie. Dzięki tym sukcesom medaliści w zmaganiach indywidualnych pojadą na Mistrzostwa Europy, jakie w maju przyszłego roku odbędą się w Czechach.
[wiecej]

Do góry nogami
Nowa świecka tradycja
[wiecej]