Dziś: | Wydanie z 20 listopada 2007 Aktualny nr: 659

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA

 
Forum Rzeczy: CZY JESTEŚ ZA SZEROKĄ STREFĄ PŁATNEGO PARKOWANIA?
Czy wobec protestów Rada Miejska Krotoszyna powinna zmienić podjętą uchwałę? Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Zginęli w ułamku sekundy
W środę, chwilę po godz. 15.00, na trasie Baszków – Zduny doszło do tragicznego wypadku. Ford mondeo zderzył się czołowo w peugeotem 206. Siła uderzenia zmasakrowała samochody. Kierowcy nie mieli żadnych szans. Zginęli na miejscu.
[wiecej]

Penc zloty, penc zloty!
Na krotoszyńskim targowisku zaczęli się pojawiać krótko po wejściu ich kraju do Unii Europejskiej. Najpierw kilku, potem coraz większą liczbą. Wreszcie zajęli kilka rzędów utwardzonego przez gminę przed rokiem placu. Wtedy zresztą nie było innych chętnych na – jak mawiali miejscowi – trotuar.
[wiecej]

Ministerstwo odda powiatowi 3,6 mln zł!
Ministerstwo Edukacji do końca listopada ma wypłacić powiatowi krotoszyńskiemu 3,6 miliona złotych zaległej subwencji oświatowej. To wielki sukces pracowników starostwa, którzy po latach starań udowodnili swoją rację w sądzie.
[wiecej]

Pikieta hodowców trzody - Kto świnie hoduje, ten bankrutuje!
Kilkudziesięciu rolników pikietowało w środę na terenie powiatu krotoszyńskiego. To protest przeciwko fatalnej ich zdaniem sytuacji na rynku trzody chlewnej.
[wiecej]

Uciekał policji i spowodował wypadek
Prowadzący poloneza 56-letni mieszkaniec Krotoszyna nie zatrzymuje się do kontroli drogowej. Zaczyna uciekać. Ścigają go policjanci. Po chwili mężczyzna zjeżdża na lewy pas i zderza się z fiatem. Obaj kierowcy oraz pasażer drugiego auta trafiają do szpitala. Czy krotoszynianin uciekał, bo był pijany?
[wiecej]

W weekendy nie wypłacisz pieniędzy z bankomatu?
Przez dwa weekendy pod rząd w naszym mieście nie działał bankomat PKO – mówi zbulwersowany koźminianin.
– Nie miałem przy sobie gotówki, a z bankomatów innych banków nie chciałem korzystać, bo od takich transakcji pobierana jest duża prowizja. Jego zdaniem PKO nie traktuje swoich klientów poważnie.

[wiecej]

Remont Kopieczek – droga przez mękę
To była droga przez mękę zakończona sukcesem – mówią mieszkańcy ulicy Kopieczki w Krotoszynie, którzy od wielu lat zabiegali o utwardzenie jezdni. W ubiegłym tygodniu na Kopieczkach pojawił się ciężki sprzęt. Przygotował nawierzchnię pod asfalt. – Jesteśmy wdzięczni władzom samorządowym, że wreszcie wysłuchały naszych próśb – stwierdził jeden z mieszkańców Andrzej Retig.
[wiecej]

Elewator będzie licytowany
Syndyk wystawił na sprzedaż majątek upadłej firmy ArkoPaw. Zlicytowane zostaną młyn i elewator w Krotoszynie oraz młyn i biurowiec z budynkiem mieszkalnym w Pleszewie.
[wiecej]

Do góry nogami
Ten głupek Kowalski?

[wiecej]

W czym rzecz ?
To zdarzenie miało miejsce w jednej z instytucji użyteczności publicznej na naszym terenie.
[wiecej]