Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Budowlana


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Zablokowane uwłaszczenie
Na uregulowanie sprawy własności gruntow spółdzielnie mieszkaniowe miały czas od 2001 roku. Tymczasem są w Krotoszynie spółdzielcy, którzy nie mogą zawrzeć aktów notarialnych związanych z uwłaszczeniem tylko dlatego, że niektóre działki nadal formalnie nie należą do spółdzielni.
[wiecej]

Krotoszyn odmrozi podatki?
Wygląda na to, że skończył się w Krotoszynie czas podatków na stałym poziomie. Według zarządzających gminą ów niezmieniający się poziom oznaczał de facto braki w budżecie. Propozycje na przyszły rok zakładają więc spore podwyżki. Jeśli radni na nie przystaną, odczują to portfele wszystkich podatników
[wiecej]

Zatrzymali złodziei paliwa
Policjanci ze Zdun zatrzymali sześciu mieszkańców tego miasta (od 15 do 19 lat), którzy działali w zorganizowanej grupie przestępczej.
[wiecej]

Kraksa przyczyną korków
Przez cały wtorek i w środę do godzin popołudniowych na krotoszyńskim skrzyżowaniu Mickiewicza z Sienkiewicza nie działała sygnalizacja świetlna. Awaria w tak newralgicznym miejscu spowodowała duże utrudnienia w ruchu ulicznym.
[wiecej]

Nie chcą być czeladnikami?
Przedstawiając radnym powiatowym rozwój przedsiębiorstw skupionych w Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie zarząd tej organizacji podkreślał, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat dokonał się znaczny postęp. Z drugiej strony rzemieślnikom nie brakuje problemów, choćby z niefrasobliwymi uczniami.
[wiecej]

Chuchać i dmuchać, ale tylko na wieś?
Szeroka na forum komisji stałych Rady Miejskiej Krotoszyna dyskusja dotycząca wysokości przyszłorocznych podatków dość niespodziewanie dla radnych i obserwatorów posiedzenia wywołała ciekawą wymianę zdań na temat wysokości podatku rolnego. Okazało się bowiem, że jest on jedynym, który w Krotoszynie systematycznie maleje.

[wiecej]

Krotoszyńscy rolnicy dostali z UE 150 milionów
Niska cena skupu żywca wieprzowego, dopłaty bezpośrednie do gruntów rolnych oraz rosnące wymagania wobec rolników - to najciekawsze tematy, poruszone przez radnych powiatowych podczas dyskusji o sytuacji w krotoszyńskim rolnictwie.

[wiecej]

Całkiem inny niż inni
Kiedy w ubiegły piątek Anna pojawiła się w redakcji, poprosiła: Chciałabym się dowiedzieć, kto prowadzi rubrykę Ożeń się z Rzeczą. Przypuszczaliśmy, że jest kolejną osobą pragnącą zostawić swój krótki anons. Wołanie o kogoś bliskiego... Tymczasem usłyszeliśmy: Przyszłam podziękować, a na biurku w sekretariacie pojawił się tort.
[wiecej]

Forum Rzeczy: CZY JESTEŚ ZA SZEROKĄ STREFĄ PŁATNEGO PARKOWANIA?
Czy wobec protestów Rada Miejska Krotoszyna powinna zmienić podjętą uchwałę? Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]