Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek - Rzecz Świąteczna


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Zwolnili kierownika, zabrali gazomierze

Dlaczego kierownik krotoszyńskiej gazowni został odwołany? Czy powodem zwolnienia z pełnionej funkcji były nielegalne przyłączenia instalacji gazowych do sieci? Eugeniusz Mizgalski zaprzecza. Twierdzi, że przyczyna była inna, ale nie chce jej ujawnić. Zakład Dystrybucji Gazu w Kaliszu, jednostka nadrzędna Rozdzielni Gazu w Krotoszynie, poinformował nas, że były już kierownik doprowadził do zaniedbań formalnych.

[wiecej]

Niesłusznie pobrali pieniądze
Krotoszyński Urząd Miejski nałożył na mieszkańca Staregogrodu karę w wysokości 58,80 zł za niezapłacenie opłaty parkingowej. Teraz zwróci pieniądze, ponieważ kara okazała niesłuszna.
[wiecej]

Co dom, to dym
Krotoszyńskie szkoły wkładają wiele pracy w podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów. Może w przyszłości będą się zachowywali inaczej niż ich rodzice i dziadkowie, z powodu których nad miastem unosi się ogromna czarna chmura?
[wiecej]

Podatki lokalne idą w górę
Rada Miejska ustaliła podatki lokalne na 2008 rok na takim poziomie, jak chciał burmistrz Julian Jokś. Sprzeciw radnych z nowopowstałego Forum Gospodarczego Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości na niewiele się zdał.
[wiecej]

Kogo biją, ten kiedyś odda...
Ponad sto osób wzięło udział w zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwo Powiatowe i Komendę Powiatową Policji konferencji Bądźmy Razem.
[wiecej]

Gmina dopłaci remontującym zabytki
Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy zabytkowych budynków na terenie gminy Zduny: tamtejsi radni przyjęli uchwałę, na mocy której samorząd będzie pokrywać część kosztów prac remontowych wykonanych obiektów wpisanych do rejestru zabytków.
[wiecej]

Nowe plany zagospodarowania w Krotoszynie
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego stanowi podstawę planowania przestrzennego w miastach i gminach, a to z kolei ma na celu zapewnienie prawidłowego rozwoju poszczególnych obszarów. Miejscowy plan zagospodarowania musi być zgodny ze studium i jako akt prawa miejscowego jest uchwalany przez Radę Miejską.
[wiecej]

Zawodnicy Astry kontra prezes?
Reyer, Półtoraczyk, Gmerek, Leis, Falentin, Idkowiak, Piotrowski. Niektórzy z tych zawodników z pewnością nie przywdzieją wiosną trykotu krotoszyńskiej Astry. Jeśli sytuacja w klubie nie ulegnie poprawie, możliwe, że odejdą wszyscy wymienieni. Podobno klub znów zalega piłkarzom z wypłatą części wynagrodzeń, a na domiar złego zawodnicy zarzucają prezesowi Zielińskiemu, że są przez niego lekceważeni.
[wiecej]

Odznaczono honorowych krwiodawców
To wspaniałe, że każdy z was przyczynił się do uratowania życia jednemu człowiekowi, kilku, kilkudziesięciu osobom - powiedział Jerzy Przewoźny, wieloletni dyrektor stacji krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Krotoszynie, do członków Klubu Honorowych Dawców Krwi przy MAHLE. W piątek honorowi dawcy świętowali w restauracji Krotosz.
[wiecej]

Forum Rzeczy: CZY JESTEŚ ZA SZEROKĄ STREFĄ PŁATNEGO PARKOWANIA?
Czy wobec protestów Rada Miejska Krotoszyna powinna zmienić podjętą uchwałę? Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]