Dziś: | Wydanie z 11 grudnia 2007 Aktualny nr: 662

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Nocna zmiana: Zieliński za burtą!
W poprzednim numerze pisaliśmy o konflikcie w Astrze. Ten konflikt pęczniał niczym bańka mydlana, która w końcu pękła. Członkowie zarządu klubu bez udziału przezesa Zielińskiego wyrazili wobec niego wotum nieufności i odwołali go ze stanowiska. Stało się to niemal w nocy, bo ostateczną decyzję zarząd podjął w sobotę około godz. 20.00.
[wiecej]

Lekarze chcą więcej zarabiać
Krotoszyńscy lekarze domagają się od 1 stycznia 2008 r. za dyżury na oddziałach miejscowego szpitala stawek wyższych niż te, które proponuje dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Paweł Jakubek. Ten odpowiada: – Jestem między młotem a kowadłem, między środkami, które otrzymujemy na szpital, a oczekiwaniami lekarzy. Mam ograniczone pole manewru.
[wiecej]

25 nowych parkometrów
Już za niewiele ponad dwa tygodnie kierowcy będą płacili za parkowanie nie tylko na centralnym placu Krotoszyna, Małym Rynku i targowisku.
[wiecej]

Równi i równiejsi
W tej sprawie wcale nie chodzi o to, który z kandydatów wygrał rywalizację i czy wygrał ją najlepszy. Chodzi o niedopuszczalne złamanie procedury.
[wiecej]

Kot z wścieklizną pogryzł dziecko
W Berdychowie (gmina Kobylin) wykryto wściekliznę u kota, który pokąsał dziecko. Powiatowy lekarz weterynarii z Krotoszyna uznał za obszar zagrożony Berdychów oraz leżące po sąsiedzku Fijałów i Starkówiec, a także częściowo Kobylin. Zabronione jest swobodne wypuszczanie psów i kotów.
[wiecej]

Nowe autobusy w MZK
Trzy nowe autobusy zakupił Miejski Zakład Komunikacji w Krotoszynie. Pojazdy, które zastąpią wysłużone autosany, będą kosztowały 1 mln 740 tys. zł.
[wiecej]

Pod naszym patronatem
Laureaci I Wielkopolskiego Przeglądu Twórczości Marka Grechuty

[wiecej]

Z Wembley jako zwycięzca
Rozmowa z krotoszynianinem Robertem Paczkowem, utytułowanym zapaśnikiem, sumitą, zwycięzcą walki cage rage w Londynie
[wiecej]

Złota Niedziela będzie także w sobotę
W najbliższy weekend, 15 i 16 grudnia, na krotoszyńskim rynku odbędzie się tzw. Złota Niedziela.
[wiecej]

Pod patronatem Rzeczy Krotoszyńskiej - Wielka wigilijna wspólnota
Tradycyjnie już 24 grudnia odbędzie się Wigilia dla Wszystkich, organizowana przez Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej. Podobnie jak przed rokiem, miejscem wielkiego dorocznego spotkania, szóstego z kolei, będzie sala sportowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
[wiecej]