Dziś: | Wydanie z 18 grudnia 2007 Aktualny nr: 663

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś kalendarz na 2008 rok i dodatek telewizyjny na dwa tygodnie!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Pod patronatem Rzeczy Krotoszyńskiej - Przyjdź na Wigilię!
Do wielkiej integracji mieszkańców pozostało ledwie kilka dni. 24 grudnia w sali sportowej zespołu szkół przy ul. Mickiewicza (tzw. ceramika) odbędzie się Wigilia dla Wszystkich, organizowana przez Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej.
[wiecej]

Olivier Janiak i Dżentelmeni 2008
Krotoszynianin Olivier Janiak, gwiazda telewizji TVN, po raz drugi zajął się wydaniem kalendarza, do którego swoich twarzy użyczyli znani aktorzy, dziennikarz i muzyk. Dochód ze sprzedaży Dżentelmenów 2008 zasili konto akcji PCK Zimą stop bosym stopom, której celem jest zakup obuwia dla dzieci z najuboższych rodzin.
[wiecej]

Zamiast barszczu – zupa rybna
Karp, sola, panga, sum – to tylko kilka z wielu specjałów, jakie w tym roku znajdą się na wigilijnym stole w domu Urszuli Kmiecik. Choć do wyjątkowej wieczerzy pozostało jeszcze kilka dni, przygotowania już dawno się rozpoczęły.
[wiecej]

Pod patronatem Rzeczy Krotoszyńskiej - Pierwszy taki przegląd
Pierwszy. Na razie o zasięgu wielkopolskim, ale kto wie, za rok może ogólnopolskim? Nie powstydziłby się go żaden prężnie działający ośrodek kultury, niekoniecznie gminny czy powiatowy.
[wiecej]

Rodzina jest najważniejsza
Każdy kibic lokalnej piłki kopanej z pewnością dobrze pamięta Łukasza Góralskiego, jednego z najlepszych graczy Astry Krotoszyn, gdy ta z powodzeniem grała w III lidze. Wielu do dziś wspomina jego przebojową, często niekonwencjonalną grę, liczne asysty czy piękne bramki. Popularny Góral nie grał w piłkę od 2003, ale na przestrzeni ostatnich czterech lat wiele się w jego życiu zmieniło. Poniżej przedstawiamy najciekawsze wątki naszej długiej rozmowy.
[wiecej]

Gdy płynę, nie czuję zmęczenia
Ma 75 lat i nadal jest czynnym sportowcem. Jak sam mówi, sport to jego pasja i sposób na utrzymanie dobrej kondycji. Przedstawiamy Państwu jednego z najbardziej utytułowanych krotoszyńskich pływaków – Władysława Kruślaka.
[wiecej]

Rządzi dwóch prezesów?
Podtrzymuję swoje zdanie, że zarząd działał w sprzeczności z obowiązującym statutem. Poza tym Dariusz Fabianowski nie jest prezesem i członkiem klubu, ponieważ nie wpłacił ustalonego wpisowego. Tadeusz Wojciechowski nie jest wiceprezesem „Astry”, gdyż złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska – tak odniósł się do naszej ubiegłotygodniowej publikacji odwołany i oburzony prezes krotoszyńskiej Astry Zbigniew Zieliński.
[wiecej]

Nad Orlą czekają na mróz
Koźmińscy amatorzy łyżwiarstwa nie mogą się doczekać zimowej aury. Kiedy nastanie, będą mogli, jak co roku, korzystać z lodowiska. Powstanie ono przy ul. Krotoszyńskiej.
[wiecej]

Ponad tysiąc euro od Niemców dla Szansy
Uczniowie niemieckiej Średniej Szkoły Ogólnozawodowej w Lingen przekazali 1350 euro stowarzyszeniu Szansa prowadzonemu w Krotoszynie przez Lucynę Korsak. Pieniądze zostały zebrane na kiermaszu świątecznym.
[wiecej]

Smutni panowie w ciemnych płaszczach...
13 grudnia minęła kolejna, 26 już rocznica ogłoszenia stanu wojennego.
[wiecej]

Do góry nogami
Wytrysk Pana Redaktora
[wiecej]