Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Forum Rzeczy: Co nas cieszyło w roku 2007?
Weź udział w forum Rzeczy. Krzepiące Wydarzenia roku.
[wiecej]

W Zdunach spłonął dom
W ostatni czwartek tuż po godzinie 20.00 zdunowska straż pożarna została powiadomiona o pożarze domu na ulicy Wrocławskiej w Zdunach. Płonął drewniany strop budynku. Z domu ewakuowano samotnie mieszkającą starszą kobietę.
[wiecej]

Małgosi szczęście w nieszczęściu
Straciła wszystko, co miała. Całe wyposażenie mieszkania, odzież, fotografie, pamiątki... Nie straciła pogody ducha ani wiary w ludzi. Można nawet powiedzieć, że się w niej utwierdziła.
[wiecej]

Pierwsze dni z parkometrami
Poszerzona strefa parkowania już do pierwszych dni funkcjonowania wzbudza wiele emocji. Niektórzy krotoszynianie twierdzą, że błędem było kupno automatów niewydających reszty, inni narzekają na brak biletów na czas krótszy niż pół godziny.
[wiecej]

Ciągle domagają się remontu drogi
Kiedy wreszcie zostanie wyremontowana droga z Chachalni do Krotoszyna? To pytanie jak bumerang od kilku lat wraca do mieszkańców najdalej na wschód położonego sołectwa gminy Zduny. Administratorem drogi Chachalnia - Zduny jest powiat krotoszyński.
[wiecej]

Które ulice zyskają w nowym roku?
W Krotoszynie i wsiach należących do gminy jest mnóstwo dróg wymagających dużych nakładów na remonty. Wiele jest też takich, które trzeba wybudować od podstaw. Potrzeby przewyższają jednak możliwości finansowe gminy. W tym roku nie wystarczy na wiele. Stan których ulic ulegnie poprawie, a które pozostaną takie same?
[wiecej]

Taki zwykły odruch...
Przy okazji świątecznego pobytu w rodzinnym mieście małżonki Werner wybrał się na nieczynny cmentarz ewangelicki przy ul. Rawickiej w Krotoszynie. I zastał widok, który na przybyszu nie może nie zrobić wrażenia... Niestety, wrażenia złego. Więc kupił duże worki na śmieci i wziął się za sprzątanie. Pomogla mu żona Agnieszka. Razem zebrali 500 litrów.
[wiecej]

Ponad tysiąc osób bez nowego dowodu!
Jeszcze 1212 osób nie zgłosiło się do Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, by wymienić stary dowód osobisty. Według pracowników magistratu około połowa z nich przebywa obecnie za granicą.
[wiecej]

Kobylinianka nadal niszczeje
Od siedmiu lat pomieszczenia po restauracji Kobylinianka na rynku im. Marszałka Piłsudskiego w Kobylinie świecą pustkami. Czy i kiedy lokal odzyska swój blask?
[wiecej]

LOKALNE SKANDALE 2007 ROKU

[wiecej]