Dziś: | Wydanie z 15 stycznia 2008 Aktualny nr: 666

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Tragedia na drodze
Na prostym odcinku trasy Krotoszyn – Sulmierzyce auto wpadło w poślizg. Przez kilkaset metrów kierowca, 29-latek z Lutogniewa, próbował opanować sytuację. Trwało to ułamki sekund. W końcu samochód zjechał do rowu, przewrócił się na lewy bok, i uderzył w drzewo, a po chwili w kolejne. Mężczyzna zmarł podczas reanimacji.
[wiecej]

Chora służba zdrowia – jak dać podwyżki bez pieniędzy?
Cała Polska dyskutuje nad sposobem rozwiązania palących, nabrzmiałych przez lata problemów służby zdrowia. Politycy szukają najskuteczniejszej recepty, pracownicy oczekują podwyżek, obecni i potencjalni pacjenci drżą o swą przyszłość. A jak wygląda sytuacja w Krotoszynie?
[wiecej]

Krotoszyński sztab zebrał 25 tysięcy
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krotoszynie zebrał 25 tysięcy 617 złotych i 30 groszy. To kwota uzyskana po pierwszym przeliczeniu, więc niewykluczone, że jeszcze zostanie nieznacznie skorygowana. Niedosyt pozostał po licytacji batuty Piotra Rubika. Za ten przedmiot zapłacono tylko 550 zł.
[wiecej]

Koniec gehenny na osiedlu?
Ktokolwiek próbował przejechać w okresie wiosenno-zimowym przez ulicę Batalionów Chłopskich w Krotoszynie, zdaje sobie sprawę, że jest to nie lada wyczyn. Ogromne, zalane wodą, dziury, uskoki i wszechobecne błoto utrudniają przebycie niedługiego odcinka nawet samochodem. O przejściu piechotą w ogóle można zapomnieć. Tegoroczny budżet gminy otworzył drogę do zmiany tej sytuacji.
[wiecej]

Ile zyskają dzięki strefie parkowania
Powiat krotoszyński spodziewa się, że w 2008 roku na jego konto wpłynie około 300 tysięcy złotych z biletów zakupionych przez kierowców na ulicach objętych strefą płatnego parkowania. – Pierwotne wyliczenia zakładały większą kwotę – wyjaśnia Andrzej Jerzak, skarbnik powiatu.
[wiecej]

Bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych
Krotoszynianie mieszkający w blokach przy ul. Mickiewicza 27 oraz na ul. Konstytucji 3 Maja 2 obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Przejście dla pieszych, z którego ciągle korzystają – na ul. Mickiewicza, tuż przy domu handlowym, jest bardzo niebezpieczne.
[wiecej]

Prawdziwie solidarne człowieczeństwo
Przed tygodniem delegacja z Krotoszyna uczestniczyła w niemieckim Dueren w uroczystości zorganizowanej w związku z przejściem w stan spoczynku Wolfganga Spithalera.
[wiecej]

O sukcesach i planach na 2008
Tradycyjnie początek stycznia jest czasem podsumowań i deklaracji. Rozpoczynający się nowy rok niesie ze sobą szereg wyzwań, jest także powodem do refleksji oraz radości z sukcesów. W tym właśnie duchu 8 stycznia odbyło się w krotoszyńskim ratuszu spotkanie noworoczne.
[wiecej]

Melitta, bratowa zamachowca
Życie urodzonej w Krotoszynie w 1903 roku Melitty Schiller na zawsze pozostanie związane z jednym z najsłynniejszych epizodów II wojny światowej – nieudanym zamachem na Hitlera. Toteż opisujący je obszerny artykuł niemiecka gazeta Junge Freihet (Młoda Wolność) opublikowała w listopadzie 2007 r., w setną rocznicę urodzin zamachowca – Clausa Schenka von Stauffenberga. Melitta była żoną Alexandra, brata Clausa.
[wiecej]

Powiat ofiarował sprzęt policji
Sprzęt wartości 10 tysięcy 815 złotych przekazało krotoszyńskiej Komendzie Powiatowej Policji Starostwo Powiatowe. Policjanci zostali doposażeni w lampy przenośne do oświetlania terenu, latarki, agregat prądotwórczy i rzutnik.
[wiecej]