Dziś: | Wydanie z 22 stycznia 2008 Aktualny nr: 667

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek - Rzecz BudowlanaCałe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Bandycki napad
13 stycznia 24-letni mieszkaniec Krotoszyna został napadnięty i brutalnie skopany przez nieznanego mężczyznę niedaleko marketu Biedronka. Poszkodowany doznał bardzo poważnych obrażeń głowy i stracił mnóstwo krwi. Przyjmuje leki, aby nie dopuścić do obrzęku mózgu.
[wiecej]

W starym browarze otwarto nowy klub
W nieczynnym krotoszyńskim browarze powstał Club Browar. Właściciel, lokalny przedsiębiorca Tomasz Biernacki, zaadaptował na potrzeby lokalu dawną słodownię. Klub imponuje rozmachem finansowym i architektonicznym. To połączenie tradycji z nowoczesnością.
[wiecej]

Szpital nie ma pieniędzy na podwyżki
W związku z trudną sytuacją w polskiej służbie zdrowia problemów nie brakuje także w obu krotoszyńskich szpitalach. Po zażegnaniu konfliktu z lekarzami, którzy przyjęli warunki płacowe dyżurowania, swoje roszczenia zaczynają wysuwać pielęgniarki, ratownicy medyczni i pozostały personel.
[wiecej]

Sądowy finał sprawy owiec?
Sprawę domniemanego zagryzienia czterech owiec przez psy z krotoszyńskiego schroniska opisywaliśmy w Rzeczy w październiku zeszłego roku. Po zakończonym dochodzeniu znalazła ona swój finał przed kolegium ds. wykroczeń.
[wiecej]

Droga (do) kompromisu
Temat stanu i modernizacji dróg jest od wielu lat powodem ostrych napięć w środowisku lokalnym. Obecnie najbardziej zacięta dyskusja tyczy się wokół przebudowy ciągu komunikacyjnego na południu miasta, obejmującego m.in. ul. Staszica i jej skrzyżowanie z ulicą Zdunowską. Zdania są podzielone, ostry konflikt zbliża się wielkimi krokami.
[wiecej]

Sąd zmienia oblicze
Remont krotoszyńskiego Sądu Rejonowego wchodzi w kolejną fazę. Po wykonanej kilka lat temu renowacji fasady oraz odświeżeniu wnętrz przyszła pora na szereg robót unowocześniających budynek.
[wiecej]

Czujemy się potrzebni!
Właśnie mija miesiąc od dnia, w którym rozpoczęli pracę w jedynym w powiecie miejscu, które powstało specjalnie dla potrzebujących zatrudnienia niepełnosprawnych. Jednym z siedmiu takich zakładów Wielkopolsce. Jak twierdzą znawcy tematu – najładniejszym. A już na pewno najnowszym. Powstałym dzięki wspólnym wysiłkom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i samorządu gminy Koźmin.
[wiecej]

Wodnik zapomniał
Chciałbym w imieniu osób niepełnosprawnych zadać pytania dyrekcji krytej pływalni.
[wiecej]

Ośmioosobowa rodzina czeka na mieszkanie
Samotna matka z siedmioma synami mieszkająca w niewielkim lokum w jednej z podkobylińskich wsi chciałaby przeprowadzić się do większego mieszkania. Perspektywy nie są jednak zbyt optymistyczne, ponieważ gmina nie dysponuje wolnymi lokalami.
[wiecej]