Dziś: | Wydanie z 29 stycznia 2008 Aktualny nr: 668

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Zerwało dach domu
Traumatyczne chwile przeżyli w sobotę mieszkańcy jednego z przysiółków w gminie Cieszków. Część dachu domu, w którym mieszka Leszek Baszczak z rodziną, runęła w czasie wichury na ziemię, zahaczając o pobliski budynek gospodarczy. Skutki zdarzenia można było obejrzeć w telewizji Polsat.
[wiecej]

Pół miliona strat w firmie Zajączka
W Centrum Meblowo-Wykładzinowym Zajączek na ul. Zdunowskiej w Krotoszynie wybuchł pożar. Nikomu nic się nie stało, ale straty materialne sięgają ponad pół miliona złotych.
[wiecej]

Dlaczego wydział komunikacji pracuje tylko do 14.00?
Nasi Czytelnicy narzekają w listach i e-mailach na nieodpowiednie ich zdaniem godziny urzędowania wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Od 7.30 do 14.00, czyli wtedy, kiedy wszyscy są w pracy lub w szkołach – pisze jeden z nich i pyta, czy byłoby możliwe przedłużenie czasu urzędowania. Starostwo nie zamierza jednak zmieniać godzin przyjmowania osób rejestrujących pojazdy.
[wiecej]

Zamach na szkoły
Radni nie chcą ograniczać działalności szkół w Gorzupi i Świnkowie, opowiadają się za to za likwidacją placówki w Wielowsi.
[wiecej]

Czy MAHLE dołoży do remontu drogi?
Sprawa zniszczonej ulicy MAHLE, którą zasygnalizowaliśmy w ubiegłym tygodniu, stała się przedmiotem interpelacji radnego powiatowego. Starosta odpowiedział, że być może największe krotoszyńskie przedsiębiorstwo dofinansuje remont drogi.
[wiecej]

Operacja PIES
Zdunowscy urzędnicy mają twardy orzech do zgryzienia. Kilka tygodni temu nowym mieszkańcem osiedla Madalińskiego został niesforny pies. Zwierzę jest na tyle sprytne, że do tej pory gra na nosie wszystkim ścigającym go służbom.
[wiecej]

Policja schwytała sprawcę pobicia
Po naszym artykule Bandycki napad, policja wszczęła postępowanie w sprawie pobicia dokonanego w niedzielę 13 stycznia
[wiecej]

Sepsa w Krotoszynie
W zeszłym tygodniu wykryto w Krotoszynie przypadek sepsy u 70-letniej kobiety. Po zdiagnozowaniu w miejscowym szpitalu chorą przewieziono do Poznania, gdzie leży na oddziale intensywnej terapii medycznej. Jej stan nadal jest poważny.
[wiecej]

Przezywają mnie dyrektorem...
1 lutego minie równo 50 lat od dnia, w którym inżynier Aleksander Klupś podjął pierwszą po ukończeniu studiów politechnicznych pracę.
[wiecej]

Puchar Polski Seniorów w Zapasach - Świetny start krotoszynian
Kolejna edycja Zapaśniczego Pucharu Polski Seniorów w Stylu Wolnym, jaki już po raz szesnasty odbył się w Krotoszynie, przeszła do historii. Zapamiętamy te zawody jako perfekcyjnie zorganizowane. Bardzo dobrze wypadli w nich zapaśnicy z Krotoszyna.
[wiecej]

Do góry nogami
Pamiętnik znaleziony w Kosmosie
[wiecej]