Dziś: | Wydanie z 5 lutego 2008 Aktualny nr: 669

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Rachunki na zapas
Już dostałeś rachunek za gaz, który dopiero zużyjesz w lutym i marcu? Uważasz, że jest zbyt wysoki? Możesz go zakwestionować i zapłacić za faktyczne zużycie. Jak to zrobić, piszemy na stronie 5.
[wiecej]

Więcej kasy dla burmistrza
Burmistrz Krotoszyna będzie zarabiał teraz o 345 zł więcej. Stało się tak głównie dzięki głosom radnych koalicji, którzy podwyższyli Julianowi Joksiowi dodatek specjalny do wynagrodzenia o 5 procent. Pięciu rajców z klubu Forum Gospodarcze, Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska było przeciwnych, a Roman Olejnik jako jedyny wstrzymał się od głosu.
[wiecej]

Ktoś tu kogoś skubie
Kilogram schabu w sklepie kosztuje 18 – 20 zł, a zakłady mięsne płacą nam teraz ok. 3 zł. Ktoś tu kogoś skubie. My, rolnicy nie zarabiamy – uważa Hieronim Marszałek, szef krotoszyńskiego Związku Młodych Rolników. 23 stycznia pod siedzibą wojewody pikietowało siedmiuset hodowców z całej Wielkopolski. Żądali podjęcia konkretnych działań w związku z trudną sytuacją na rynku trzody chlewnej.
[wiecej]

Przepełnienie na cmentarzu
Na krotoszyńskim cmentarzu przy ul. Raszkowskiej zostaje coraz mniej miejsca. Czy władze zdążą wybudować nowy? Na jakim etapie są prace?
[wiecej]

Wandale w dworcowej poczekalni
Na początku stycznia czterech gimnazjalistów z Cieszkowa, zamiast do szkoły, wybrało się na wagary. Chłopcy dotarli do miejscowej poczekalni PKP, gdzie według sołtysa Cieszkowa Bogdana Mujty bohomazami i niecenzuralnymi słowami porysowali ściany tego pomieszczenia.
[wiecej]

Ulica Łukasiewicza jak autostrada do nieba
Ulica Łukasiewicza – jeden z najdziwniejszych w Krotoszynie reliktów socjalistycznej pomysłowości. Kilkuset metrowy odcinek bardzo szerokiej jezdni od wielu lat straszy dziurami i nieporządkiem. Jest jednak szansa, by sytuacja uległa diametralnej zmianie.
[wiecej]

W Islandii z Travoltą
Waldemar Błaszczyk z Tomnic spędził dziesięć miesięcy w Islandii. Pracował, a w wolnym czasie zwiedzał kraj. Choć przeżył na tej skandynawskiej wyspie wspaniałe chwile, nie zamieszkałby tam na stałe. Główny powód to niezbyt miły klimat z częstymi opadami deszczu i silnymi wiatrami oraz całymi dobami, podczas których nie zapada zmrok.
[wiecej]

Astra Nova stawia na wychowanków
Przed kilkoma dniami spotkaliśmy się z przedstawicielami nowego zarządu krotoszyńskiej Astry. Dzięki długiej rozmowie z prezesem Lesławem Maćkowiakiem oraz przewodniczącym komisji rewizyjnej Dariuszem Rozumem poznaliśmy cele, jakie stawiają sobie nowi włodarze Asterki. Rozmawialiśmy również o polityce szkoleniowej i transferowej klubu.
[wiecej]