Dziś: | Wydanie z 12 lutego 2008 Aktualny nr: 670

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Mogło dojść do tragedii
Sytuacja na jednym z głównych skrzyżowań Krotoszyna sięgnęła granic absurdu. Wadliwie działająca sygnalizacja świetlna stwarzała śmiertelne zagrożenie dla kierowców i pieszych. Zarządca drogi jeszcze w czwartek twierdził, że zna problem. Naszym zdaniem to ona mogła być przyczyną jednego z wypadków.
[wiecej]

Nie w każdej aptece możesz zapłacić kartą
Dlaczego we wszystkich aptekach nie można płacić kartą? – pyta mieszkanka Krotoszyna. W dziewięciu spośród czternastu sprawdzonych przez nas punktów sprzedaży farmaceutyków można dokonywać płatności bezgotówkowych.
[wiecej]

Nie karajmy ich za to, że mieszkają w strefie
W związku z poszerzoną strefą płatnego parkowania w Krotoszynie ciągle pojawiają się wątpliwości. Zastrzeżenia do opłat abonamentowych wyraża ostatnio radny Paweł Radojewski.
[wiecej]

Wstydliwy dworzec
Krotoszyński dworzec autobusowy jest w opłakanym stanie. Dziurawe rynny, stare ławki, obskurna poczekalnia to codzienność podróżnych odwiedzających nasze miasto. Niestety, widoki na remont są bardzo odległe.
[wiecej]

Budowa Samulskiego nie w tym roku?
Na budowę ulicy Samulskiego (wraz z chodnikami na jej przedłużeniu - ul. Urbanowiczówny) na krotoszyńskim osiedlu Parcelki w budżecie gminy Krotoszyn na 2008 rok zabezpieczono 1 mln 200 tys. zł. Mimo to mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać na rozpoczęcie robót.
[wiecej]

Według komendanta, używanymi mundurami można handlować
Mundury straży miejskiej czy policji można sprzedawać osobom cywilnym pod warunkiem, że będą je wykorzystywały wyłącznie w celach kolekcjonerskich.
[wiecej]

Kaczmarek odpiera zarzuty Polaszka
Ostatnio poruszyliśmy sprawę zwolnienia wieloletniego trenera piłkarzy klubu CKS Zduny – Tadeusza Polaszka. Prezes Marian Kaczmarek twierdzi, że szkoleniowca nie zwolnił, a jedynie nie zabiegał o zatrudnienie go na stałe przez Urząd Gminy i Miasta.
[wiecej]

Jeszcze poczekają na kosze
Coraz częściej docierają do redakcji sygnały o zbyt małej liczbie koszy ulicznych – w szczególności na obrzeżach Krotoszyna.
[wiecej]

Do góry nogami
A może frytki do tego?...

[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w błędzie.
[wiecej]