Dziś: | Wydanie z 19 lutego 2008 Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Forum Rzeczy
Do jakiej szkoły posłałbyś swoje dziecko? Do dużej zespolonej placówki czy małej, lokalnej szkoły? Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Szkoła do likwidacji
Mieszkańcy Wielowsi chcą mieć czas do 31 sierpnia 2009 roku na to, by zastanowić się udźwigną na swoich plecach ciężar prowadzenia szkoły. Prognozy na przyszłość są jednak pesymistyczne. Ewentualne utworzenie stowarzyszenia, które przejęłoby szkółkę, nie gwarantuje otrzymania od państwa wystarczających pieniędzy na prowadzenie placówki. Trudno byłoby też znaleźć nauczycieli do pracy na innych warunkach.

[wiecej]

Muflon szuka swego pana
W ubiegłym tygodniu schwytano w Krotoszynie muflona. Zwierzę biegało po budowie przy ul. Ceglarskiej. Do tej pory nie udało się ustalić, jak ta dzika owca górska tam się znalazła i do kogo należy.
[wiecej]

Przekaż naszym jeden procent podatku
Warto przekazać jeden procent swojego podatku dla krotoszyńskich organizacji - zachęca już trzeci rok z rzędu Zygmunt Kozupa, radny Rady Miejskiej w Krotoszynie.
[wiecej]

Problemy z masażami
Zwroty kosztów leczenia, co chwilę zmieniane wymogi i niejasne sytuacje - to pojęcia dobrze znane tym, którzy korzystają z usług Narodowego Funduszu Zdrowia. Co jednak zrobić, kiedy przepisy stają na drodze do odzyskania zdrowia, a NFZ okazuje się być bardziej chory od potrzebujących pomocy pacjentów?
[wiecej]

Okno Południowej Wielkopolski otwarte na środki unijne
W Krotoszynie powstało międzygminne stowarzyszenie o nazwie Okno Południowej Wielkopolski. To jedna z lokalnych grup działania, której zadaniem jest dzielenie pieniędzy, mających spłynąć z funduszy unijnych do miasta liczących nie więcej niż 20 tysięcy ludności i obszarów wiejskich.
[wiecej]

Minister rolnictwa w Orpiszewie
W ostatnią sobotę w Orpiszewie odbyło się VIII Forum Postępu Rolniczego. Spotkanie, na które tłumnie przybyli rolnicy z całego powiatu, zorganizowała gmina Krotoszyn wespół z dwiema grupami producenckimi: Krot-Agro i Pro-Agro. Gościem specjalnym był minister rolnictwa Marek Sawicki.
[wiecej]

Sami zakasali rękawy
Po publikacji artykułu Wstydliwy dworzec dotarła do redakcji informacja, że choć właściciel i dyrekcja PKS Ostrów Wielkopolski nie przekazują środków na remont dworca są osoby, które na własną rękę starają się poprawić komfort pasażerów.
[wiecej]