Dziś: | Wydanie z 26 lutego 2008 Aktualny nr: 672

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz MotoryzacyjnaCałe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Megagwiazdy zagrały z nami!
Mistrz świata w boksie zawodowym Maciej Zegan oraz koszykarze Atlasu Stali Ostrów zagrali z nami na rzecz chorego Adriana Piaszczyńskiego. Od lat nie gościliśmy tak wybitnych sportowców. Dzięki ich obecności uzbierano ponad 4 tys. zł.
[wiecej]

Pijackie schadzki na szkolnym boisku?
Po zgłoszeniu przez naszego Czytelnika sprawy niezgodnego z przeznaczeniem wykorzystywania boiska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie, postanowiliśmy ją naocznie zbadać. Widok był szokujący. W zakątku boiska urządzono sobie marny pseudohotel pod chmurką.
[wiecej]

Jak długo tam będzie błoto?
Mamy kolejną interwencję w sprawie krotoszyńskich chodników. Tym razem z redakcją skontaktowała się mieszkanka ulicy Benickiej.
[wiecej]

Bardzo trudno zdobyć prawko
Według danych Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu, w zeszłym roku teoretyczny egzamin na prawo jazdy zdało 78,2 procent kursantów. Część praktyczną w kategorii B pokonało jednak zaledwie 36,2 proc. egzaminowanych. Czy wszędzie wyniki są tak niskie? Co sprawia, że prawie co trzeci kursant nie zdaje egzaminu? Punkty widzenia szkół nauki jazdy i egzaminatorów różnią się znacznie...
[wiecej]

Wysypisko do zamknięcia
1 kwietnia wysypisko śmieci w Sulmierzycach zostanie zamknięte. Nie spełnia ono wymagań stawianych przez przepisy ochrony środowiska, a Zakład Usług Komunalnych nie posiada specjalistycznego sprzętu do zbiórki odpadów.
[wiecej]

Sesja z podwyżką dla burmistrza
Podwyżka wynagrodzenia burmistrza, ustalenie regulaminu korzystania ze szkolnej stołówki, przyjęcie darowizny od krotoszyńskiego starostwa oraz uchwalenie nowego statutu Zdunowskiego Ośrodka Kultury – to niektóre ze spraw, jakimi na ostatniej sesji Rady Miejskiej (14 lutego) zajmowali się radni.
[wiecej]

Automaty znów pocałowały klamkę
Kolejny salon gier na automatach zastukał do drzwi Krotoszyna i – jak poprzednicy – pocałował klamkę. Radni na posiedzeniach komisji nie zaaprobowali istnienia w mieście takiego miejsca rozrywki.
[wiecej]

Zduny – studio w strażnicy i ratuszu
Koncerty, projekcje filmów, wystawa obrazów, występy teatrów amatorskich – tak przebiegał Multiartystyczny Festiwal Sztuki Progresywnej Studio Zduny 2008, trwający od 22 do 24 lutego.
[wiecej]

Dziedzictwo
W zeszły piątek Związek Miast Polskich zorganizował w Lublinie konferencję pod hasłem: Działania miejskich społeczności lokalnych dla zachowania i upamiętnienia dziedzictwa żydowskiego w Polsce. Zaproszono na nią Jerzego Fornalika z Borzęciczek, prowadzącego z młodzieżą autorski program Antyschematy.
[wiecej]

Dachy z azbestu – kosztowna likwidacja
Każda gmina powinna prowadzić rejestr gospodarstw, w których budynki pokryto trującymi, zawierającymi azbest, płytami eternitowi. Choć taki obowiązek od kilku lat nakładają przepisy prawa, gminne spisy są fikcją.
[wiecej]