Dziś: | Wydanie z 4 marca 2008 Aktualny nr: 673

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Forum Rzeczy: PRZYJAZNY URZĘDNIK
Weź udział w naszym plebiscycie i zgłoś osobę, która Twoim zdaniem zasługuje na miano Przyjaznego Urzędnika.
Czekamy także na głosy Państwa w dyskusji na forum RK.

[wiecej]

Emma w Chwaliszewie
Orkan, który przetoczył się w weekend nad naszym powiatem, był brzemienny w skutkach. Mieszkańcy podkrotoszyńskiej wsi Chwaliszew stracili dach na oborze. O mały włos nie doszło do tragedii.
[wiecej]

Znów sepsa?
17-letnia krotoszynianka trafiła w czwartek do szpitala w Poznaniu z podejrzeniem sepsy. Gdyby badania je potwierdziły, byłby to drugi w ciągu kilku tygodni przypadek posocznicy w Krotoszynie.
[wiecej]

Szlaban na parkingu Wodnika?
Pracownicy firmy MAHLE parkują na sąsiadującym z nią terenie należącym do pływalni Wodnik. Czyżby przed siedzibą przedsiębiorstwa było zbyt mało miejsc postojowych? A może to tylko wygoda niektórych pracowników?
[wiecej]

Opiekun schroniska uniewinniony
Tocząca się przed krotoszyńskim sądem sprawa Artura Luźnego, obwinionego o niedopełnienie obowiązków, w wyniku czego psy ze schroniska zagryźć miały owce pasące się na pobliskiej posesji, zakończyła się w poniedziałek uniewinnieniem podsądnego.
[wiecej]

Koźmin ma program usuwania azbestu
Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest stosowanych na terytorium Polski przyjęty został przez Radę Ministrów już w 2002 roku. Jego zapisy nakładają na gminy obowiązek opracowania oddzielnych programów. Tymczasem, choć minęło ponad 5 lat do decyzji rządu w tej sprawie, nadal są problemy z wypełnieniem nałożonego na gminy zobowiązana.
[wiecej]

Spalarnia czy zgazowywanie śmieci?
Coraz więcej znaków zapytania pojawia się w związku z planowaną budową w Krotoszynie zakładu termicznej utylizacji śmieci przez niemiecką firmę HTCW. Czy ta inwestycja jest bezpieczna? Dlaczego eksperymentalny zakład ma powstać akurat u nas?
[wiecej]

Od 1 września Wielowieś pozostanie bez szkoły
To przesądzone. W nowym roku szkolnym nie będzie już trzyklasowej szkoły w Wielowsi. Radni gminy Krotoszyn nie zgodzili się na przesunięcie o rok terminu likwidacji placówki.
[wiecej]

Bożena odeszła...
„Stało się wszystko, co miało się stać między człowiekiem a Bogiem” – tak brzmiały pierwsze słowa homilii na żałobnej Mszy św. w rozdrażewskim kościele parafialnym.
[wiecej]

Do góry nogami
Marchew po krotoszyńsku
[wiecej]