Dziś: | Wydanie z 11 marca 2008 Aktualny nr: 674

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Forum Rzeczy: PRZYJAZNY URZĘDNIK
Weź udział w naszym plebiscycie i zgłoś osobę, która Twoim zdaniem zasługuje na miano Przyjaznego Urzędnika.
Czekamy także na głosy Państwa w dyskusji na forum RK.

[wiecej]

Złodziejska szajka zatrzymana
O kradzież ponad tony molibdenu – metalu stosowanego m.in. do produkcji wysokogatunkowych stali czy też elementów lamp radiowych i rentgenowskich – jest podejrzanych pięć osób, w tym jeden pracownik ochrony firmy MAHLE z Krotoszyna.
[wiecej]

Racja po stronie mieszkanki
Po wielu miesiącach wyjaśniono sprawę postawienia przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich wysokich krawężników przy wjazdach do posesji na drodze nr 444 w Sulmierzycach. Rację miała Grażyna Porębiak-Borucka, która twierdziła, że prace wykonano niezgodnie z przepisami.
[wiecej]

Złodzieje sklepowi prawdziwą plagą
W każdym tygodniu policja krotoszyńska otrzymuje kilka wezwań ze sklepów, gdzie schwytano złodziei. Kradzieże towarów są prawdziwą plagą w marketach nie tylko u nas, ale i w całym kraju.
[wiecej]

Czy MAHLE powiększy parking?
Jak przedsiębiorstwo MAHLE Krotoszyn rozwiąże problem niewystarczającej liczby miejsc parkingowych dla swoich pracowników? Czy powiększy parking? A może udostępni pracownikom administracyjnym plac wewnątrz zakładu?
[wiecej]

PKP nie zrobi wiaty
Na ostatniej sesji koźmińscy radni postulowali ustawienie przy dworcu PKP wiaty chroniącej podróżnych przed deszczem, wiatrem i śniegiem, ponieważ zamknięcie kasy i poczekalni pozbawiło mieszkańców szans oczekiwania na pociąg w godnych warunkach.
[wiecej]

Galeria blisko
Jeżeli inwestor dotrzyma słowa, jesienią będzie można robić zakupy w krotoszyńskiej Galerii Stary Browar. Wydział architektury starostwa wydał już spółce ML Pojekt 4 z Mikołowa pozwolenie na budowę.
[wiecej]

Chodnik trafił na sesję i idzie dalej
W niedawnej sesji krotoszyńskiej Rady Miejskiej, którą z powodu remontu sali sesyjnej zorganizowano w Roszkach, uczestniczył mieszkaniec Krotoszyna Roman Lewalski. Zaproszenia nie otrzymał, ale przyszedł, ponieważ wiedział, że omawiana będzie także jego sprawa – radni mieli podjąć uchwałę dotyczącą złożonej przez niego skargi na burmistrza.
[wiecej]

Gdy mieszkańcy nie mają głosu
Niedawno na terenie całego kraju rozpoczęła się kampania Masz głos, masz wybór. Wspierana również przez Unię Europejską inicjatywa ma na celu poprawienie komunikacji pomiędzy władzą lokalną a mieszkańcami oraz podniesienie świadomości wyborców w zakresie kontroli, jaką sprawować mogą nad swoimi przedstawicielami w samorządzie.
[wiecej]

LKS Gołuchów – Astra Krotoszyn 5:0 (2:0) - Piłkarska katastrofa
W zaległym meczu XVIII kolejki IV ligi, który jednocześnie zainaugurował rundę wiosenną, LKS Gołuchów zdeklasował krotoszyńską Astrę. Dla zespołu, z którym w dalszym ciągu nie pracuje chory Przemysław Gustowski, mecz z głuchowianami był rozgrywany o przysłowiowe sześć punktów. Mimo wielkiej mobilizacji Astra straciła aż pięć goli i była tłem dla dobrze dysponowanych gospodarzy.
[wiecej]

Do góry nogami
Pamiętnik znaleziony w Dniu Kobiet

[wiecej]