Dziś: | Wydanie z 18 marca 2008 Aktualny nr: 675/676

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA

 
Forum Rzeczy: PRZYJAZNY URZĘDNIK
Weź udział w naszym plebiscycie i zgłoś osobę, która Twoim zdaniem zasługuje na miano Przyjaznego Urzędnika.
Czekamy także na głosy Państwa w dyskusji na forum RK.

[wiecej]

Policjanci i celnicy na targu
W ubiegły piątek krotoszyńskie targowisko miejskie znalazło się pod szczególnym nadzorem służb mundurowych. Niemal na każdym kroku można było spotkać policjantów, pograniczników oraz celników.
[wiecej]

Uwielbiam teatr i chcę być dobry jak Rysiek
Rozmowa z Piotrem Cyrwusem, aktorem znanym z roli w telenoweli Klan
[wiecej]

Kobierska szkoła dla dziewięciu rodzin
9 mieszkań dla osób oczekujących w gminie Krotoszyn na przydział mieszkania socjalnego powstanie w budynku dawnej szkoły w Kobiernie. Po oddaniu do użytku zmodernizowanej i rozbudowanej placówki stary gmach przestał być oświacie potrzebny.
[wiecej]

Strefa optymizmu
Zarówno urzędnicy gminni, jak i powiatowi wypowiadają się o funkcjonującej od ponad dwóch miesięcy strefie płatnego parkowania w samych superlatywach. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja przynosi samorządom korzyści.
[wiecej]

Nadzieja w sprawie Rawickiej
Podpisane we wtorek przez pastora Reja i wiceburmistrza Marszałka porozumienie otwiera drogę do rozpoczęcia długo oczekiwanych prac na zamkniętym cmentarzu ewangelickim w Krotoszynie. W budżecie gminy zarezerwowano pieniądze na ten cel.
[wiecej]

Tragiczny rajd pijanych dzieci
W sobotę w jednej z podkrotoszyńskich wiosek doszło do poważnego wypadku drogowego. Obrażenia odniósł 14-latek. Auto prowadził jego rówieśnik, który zabrał malucha bez zgody rodziców.
[wiecej]

Lokatorzy zalegają pół miliona
Zadłużenie czynszowe wszystkich lokatorów Krotoszyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wyniosło na koniec 2007 roku 458 tysięcy złotych. To niecałe 5 procent wszystkich opłat wpływających na konto spółdzielni. Zdaniem prezesa Wiesława Świcy nie ma zagrożenia, aczkolwiek trzeba położyć większy nacisk na ściągalność czynszów.
[wiecej]

Dni Krotoszyna powędrują na Błonie
Dni Krotoszyna w tym roku odbędą się na Błoniu. Impreza będzie bezpieczniejsza i dłużej potrwa. Zadowoleni powinni być również mieszkańcy rynku, dla których święta miasta bywały niemałą udręką.
[wiecej]

Od dziecka lubiłem obserwować
Rozmowa z Januszem Kurzawskim, pochodzącym z Krotoszyna handlowcem, podróżnikiem, fotografem.
[wiecej]

Nie ma miejsca dla młodych wyczynowców?
Do redakcji zgłosili się młodzi ludzie, których pasją jest wykonywanie akrobacji na motocyklach. Chłopcy, dotychczas jeżdżący bez zezwolenia po placu targowym w Krotoszynie, przyszli ze swoim problemem do redakcji.
[wiecej]

Europoseł nagrodził projekt krotoszynianina
Mikołaj Niedbała z naszej redakcji został laureatem konkursu dla studentów, zorganizowanego przez biuro europosła Jana Kułakowskiego!
[wiecej]

Paliliśmy papierosy i kłamliwe gazety...
Polacy dość dobrze znają historię wydarzeń skrótowo określanych mianem Czerwca (1956), Sierpnia (1980) czy Grudnia (1981).
[wiecej]

Ocalić od zapomnienia...
Życie upływa bardzo szybko, odchodzą ludzie, przemijają zdarzenia. Uczestniczymy w wydarzeniach, jesteśmy ich świadkami. Tworzymy historię – tę wielką, ale też i tę małą, regionalną, miasteczka, wsi. Czy można pozwolić, by odeszła w zapomnienie? Nie stanie się tak, jeżeli pozostawimy jej ślad w postaci zapisanych przeżyć i wspomnień. Każde utrwalone słowo jest skarbem ocalającym od zapomnienia nasze istnienie, naszą rzeczywistość zamkniętą w przedziale ziemskiego czasu.
[wiecej]

Do góry nogami
Teściowa z czerwonym pasem
[wiecej]