Dziś: | Wydanie z 1 kwietnia 2008 Aktualny nr: 677

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek - Rzecz EdukacyjnaCałe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA

 
Forum Rzeczy: PRZYJAZNY URZĘDNIK
Weź udział w naszym plebiscycie i zgłoś osobę, która Twoim zdaniem zasługuje na miano Przyjaznego Urzędnika.
Czekamy także na głosy Państwa w dyskusji na forum RK.

[wiecej]

Spłonął w samochodzie
W sobotni ranek 27-latek z Krotoszyna wysłał rodzinie sms-a, w którym napisał, że chce się zabić. Powiadomiona policja rozpoczęła poszukiwania. O 15.30 na leśnym dukcie koło Chachalni znaleziono doszczętnie spalony samochód ze zwęglonymi zwłokami w środku.
[wiecej]

Za łapówki
Krotoszyńscy policjanci pionu do walki z przestępczością gospodarczą wraz z wydziałem antykorupcyjnym komendy wojewódzkiej w Poznaniu zatrzymali dwóch pracowników jednej ze stacji kontroli pojazdów w naszym powiecie. Diagności przyjmowali łapówki w zamian za wykonanie badań technicznych pojazdów, które faktycznie nie miały miejsca.
[wiecej]

Więcej kasy dla sołtysów?
Na razie w gminie Krotoszyn nie będzie podwyżki diet dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli, choć takowa się szykuje. Podjęcie uchwały powstrzymał wniosek radnej Urszuli Olejnik, za którym w głosowaniu na sesji opowiedziało się aż 15 osób.
[wiecej]

Zastawiają garaże
W kwestii parkowania w Krotoszynie zmieniło się ostatnio sporo. Wprowadzono płatną strefę, tu i ówdzie pojawiły się dodatkowe znaki zakazu. Jedyna rzecz, która pozostała taka sama, to fatalne przyzwyczajenia niektórych kierowców.
[wiecej]

Policjant odciął niedoszłego samobójcę
Wezwany na domową interwencję młodszy aspirant Tomasz Lesiński udaremnił próbę samobójczą mężczyzny i uratował życie desperata. Zdarzenie miało miejsce dwa tygodnie temu w Kobylinie.
[wiecej]

Tysiąc operacji laparoskopem
Pod koniec lutego na oddziale chirurgicznym szpitala powiatowego w Krotoszynie wykonano tysięczną operację laparoskopową. Z tej okazji 21 marca w tej placówce odbyło się uroczyste spotkanie.
[wiecej]

Odrzucili skargę
Na marcowej sesji Rady Miejskiej Sulmierzyc tamtejsi rajcy zajęli się kilkoma skargami, skierowanymi do burmistrza Idziego Kalinowskiego.
[wiecej]

Radny Piłkowski opuścił klub PiS-PO
Radny powiatowy z Koźmina Cezary Piłkowski zrezygnował z członkostwa w klubie radnych PiS-PO. Tym samym klub definitywnie stracił rację bytu. Teraz należą do niego wyłącznie radni z PiS-u.
[wiecej]

Wspaniały sukces siatkarzy Piasta!
Po raz pierwszy Krotoszyn był gospodarzem Turnieju Ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Młodzików. Rozgrywanym w hali Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi spotkaniom towarzyszyła atmosfera sportowego święta. W zawodach we wspaniałym stylu triumfowali młodzi siatkarze krotoszyńskiego Piasta, powtarzając tym samym sukces sprzed roku.
[wiecej]

„Fala” uderzeniowa zniszczyła białe orły
Derby powiatu krotoszyńskiego pomiędzy Astrą Krotoszyn a Białym Orłem zakończyły się wysoką wygraną krotoszynian, którzy po dwóch trafieniach Wojciecha Falentina i jednym Macieja Leisa wypunktowali rywali niczym wytrawny bokser. Po tym meczu gospodarze nadal znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli, a przewaga orzełków nad strefą spadkową stopniała do kilku punktów.
[wiecej]

Do góry nogami
Moja pochwała cenzury

[wiecej]