Dziś: | Wydanie z 15 kwietnia 2008 Aktualny nr: 679

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek - Rzecz BudowlanaCałe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Napadali na księży
W 2000 roku napadali na plebanie w naszym powiecie. Bili księży, grozili gospodyniom, kradli pieniądze. Nie spodziewali się aresztowania po ośmiu latach. Teraz grozi im więzienie. Dziś niewielu przypomina sobie kulisy tych brutalnych zdarzeń.
[wiecej]

Grypa atakuje
Krotoszyńskie przychodnie przeżywają prawdziwe oblężenie. Lekarze przyjmują wyjątkowo wielu przeziębionych pacjentów i chorych na grypę. Duża zachorowalność jest wynikiem kapryśnej pogody, niefrasobliwości chorych – chodzących do pracy i zarażających innych – oraz spadku liczby szczepień przeciw grypie.
[wiecej]

Starostwo zapłaciło 100 tysięcy odszkodowania
Krotoszyńskie Starostwo Powiatowe zapłaciło mieszkańcowi Śląska 106 tysięcy złotych odszkodowania z tytułu błędnej rejestracji pojazdu. Urząd nie czuje się winny i zamierza wystąpić do Ministerstwa Infrastruktury o zwrot tej sumy.
[wiecej]

Mała oczyszczalnia? Tak, ale za własne pieniądze
Durzyn, Kobierno, Tomnice, Osusz-Salnia, Lutogniew ani Gorzupia nie mają problemu. Tam ścieki z gospodarstw domowych płyną wprost do krotoszyńskiej oczyszczalni. Trzeba za to niemało płacić, ale odpada problem z opróżnianiem szamb. W pozostałych wioskach gminy Krotoszyn jeszcze przez długie lata nie ma szans na takie, proekologiczne rozwiązanie. Pozostają dwa wyjścia – albo szambo, albo przydomowa oczyszczalnia ścieków. Niestety samorząd w ogóle nie dofinansowuje budowy małych oczyszczalni. Tak więc mieszkańców wielu wsi pozostawiono samym sobie.
[wiecej]

Udany debiut, czekamy na więcej
Największy stres Filip Wala ma już chyba za sobą. Krotoszynianin biorący udział w tanecznym show stacji TVN, czyli You can dance, udanie zaprezentował się w pierwszym odcinku na żywo. Już w środę Filip zatańczy po raz kolejny na oczach całej Polski.
[wiecej]

Pechowy złodziejaszek
3 kwietnia krotoszyńscy policjanci zatrzymali amatora cudzej własności. Ujęto 21-letniego mężczyznę, który próbował ukraść kratkę ściekową. Zatrzymany młodzieniec chciał sobie dorobić, sprzedając metal.
[wiecej]

Na Chwaliszewskiej tylko domy?
Krotoszyn wzbogacił się o kolejny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Stolica powiatu ma jednak w sprawie takich dokumentów jeszcze dużo do zrobienia.
[wiecej]

Krymowska, Bełza i Mazajczyk medalistkami Mistrzostw Europy!
Pięć medali przywiozła reprezentacja Polski z Mistrzostw Europy Karate JKA, które odbyły się w Belgradzie. Na podium stawały między innymi zawodniczki Shodana Zduny: Alicja Krymowska, Sylwia Bełza i Magdalena Mazajczyk.
[wiecej]

Prawdziwy chleb z Dąbrowy
O chlebie z Dąbrowy słyszeli chyba wszyscy mieszkańcy naszego powiatu. W tamtejszej piekarni technologia produkcji oparta jest na kwasie chlebowym, który gwarantuje tradycyjny smak i dobrą jakość. Chleb nie kruszy się i długo utrzymuje świeżość.
[wiecej]