Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 

Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Filip odpadł z klasą
Krotoszynianin Filip Wala pożegnał się z programem stacji TVN You Can Dance - Po prostu tańcz! Chociaż nie pojedzie na Broadway, nie rozpacza. Jest przekonany, że jeszcze nieraz da o sobie znać.
[wiecej]

Szczotka po Joksiu
Doświadczony działacz rolniczy Stanisław Szczotka został nowym szefem Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie krotoszyńskim. W tajnym głosowaniu uzyskał poparcie kilku delegatów więcej niż jego jedyny kontrkandydat i młodszy kolega - Hieronim Marszałek. W wyborach nie startował dotychczasowy prezes PSL, burmistrz Krotoszyna Julian Jokś.
[wiecej]

Komisja rewizyjna żąda pieniędzy
Komisja rewizyjna Rady Miejskiej Krotoszyna, i tak pobierająca wyższe diety niż pozostali radni, domaga się znacznej podwyżki. Według Pawła Sikory aprobata dla takich żądań byłaby naganna.
[wiecej]

Pozbędą się wron z parku
Ptaki, które upodobały sobie fragment parku Wojska Polskiego przy wejściu od strony placu Jana Pawła II, są sporą uciążliwością dla przechodniów. Ich odchody nie tylko brzydko pachną i szpecą alejki, mogą także pobrudzić ubrania.

[wiecej]

Jak zaskroniec został pytonem
W ubiegły wtorek około południa do naszej redakcji zatelefonował pracownik krotoszyńskiego schroniska dla zwierząt Artur Luźny z informacją o groźnym półtorametrowym pytonie, który grasował w okolicach ulicy Ceglarskiej.

[wiecej]

Nowa ulica Zielona
Trwa budowa ulicy Zielonej w Krotoszynie. Ponaddwustumetrowy odcinek drogi zostanie pokryty asfaltem, a przy skrzyżowaniu z ul. Wiśniową powstanie parking na 63 samochody.
[wiecej]

Hardbit będzie bronił tytułu mistrza
W tegorocznym wielkim finale rozgrywek Krotoszyńskiej Ligi Siatkówki zagrają Hardbit i Team Tabakiera. Z walki o złoto oba zespoły wyeliminowały najlepsze drużyny rundy zasadniczej: BM-EKO Instalator i AT Krotoszyn, co jest w pewnym sensie niespodzianką.
[wiecej]