Dziś: | Wydanie z 29 kwietnia 2008 Aktualny nr: 681

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA

 
Dom uciech zbyt mało intelektualnych
Niewykończone budowy spotykamy na terenie całego miasta. Niektóre jedynie szpecą okolicę, inne stają się miejscami schadzek i melinami, których sąsiedztwo nie jest ani przyjemne, ani bezpieczne. Okazuje się, że problem obiektów tego typu jest bardzo trudny do rozwiązania.
[wiecej]

Podwyżka diet odsunięta o miesiąc
Budzący kontrowersje projekt znacznych podwyżek diet radnych nie był rozpatrywany na zeszłotygodniowej sesji.
[wiecej]

Andrzej Rolle zaleca remont Wodnika
Wodnik wymaga remontu – uważa powiatowy inspektor sanitarny Andrzej Rolle. Przeprowadzony w 2007 roku remont krytej pływalni nie spełnił oczekiwań Sanepidu i w przyszłości może się pojawić zagrożenie epidemiologiczne. Dlatego na sesji A. Rolle apelował do radnych, aby rozważyli problem i postarali się go rozwiązać.
[wiecej]

Kradli cenny nikiel
W ostatnich dniach w Mahle zatrzymano grupę złodziei. Pracownicy wynieśli około tony niklu, którego wartość wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. To kolejny po molibdenie przypadek dużej kradzieży w zakładzie.
[wiecej]

Wszystkie psy z czipami w uszach
Wydział gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Krotoszynie bardzo poważnie rozważa przeprowadzenie akcji czipowania psów. Wszystkim zostałyby wszczepione mikrourządzenia identyfikujące, tzw. czipy.
[wiecej]

Czy ekologia zawita do dwójki?
Do tego, że poszukiwanie ekologicznych źródeł energii jest tematem na czasie, nikogo przekonywać nie trzeba. Ze względu na rosnące koszty ogrzewania oraz zanieczyszczenie środowiska staje się ono koniecznością. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie planuje wymianę starego parowego ogrzewania na nowe – ekologiczne.
[wiecej]

Kryzys w Fabryce Parkietów
Fabryka Parkietów Biadki przeżywa permanentny kryzys. Produkcja idzie na pół gwizdka, gdyż brakuje pieniędzy na kupno drewna. Plan naprawczy na najbliższe sześć lat ma unormować sytuację w zakładzie, ale może dojść do zwolnień pracowników.
[wiecej]

Pod patronatem Rzeczy - Dar–sto par
W miniony piątek Olivier Janiak, pochodzący z Krotoszyna prezenter i dziennikarz telewizji TVN gościł w swoim rodzinnym mieście. Dzięki nawiązaniu współpracy między gwiazdą a Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej oraz Rzeczą, ponad setka potrzebujących dzieci z naszego miasta otrzymała markowe buty. Spotkanie odbyło się w siedzibie biura CWZK. Warto przypomnieć, że Olivier jest laureatem tytułu Przyjaciel Krotoszyna, który w 2006 przyznała mu nasza redakcja.
[wiecej]

Dają dobre rady na odpady
Od grudnia obowiązuje w gminie Krotoszyn podjęta kilka miesięcy wcześniej przez Radę Miejską uchwała o utrzymaniu czystości i porządku. Dość rygorystyczna, nakładająca na mieszkańców konkretne obowiązki. Teraz przyszła pora na ich egzekwowanie.
[wiecej]

Ściema w śmieciach
Do Urzędu Miasta i Gminy Koźmin wkrótce wpłynie petycja, w której mieszkańcy kilku wiosek demonstrują swój sprzeciw wobec budowy zakładu zagospodarowania odpadów. Tymczasem okazuje się, że ów sprzeciw jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej kontrowersji i niejasności wokół inwestycji.
[wiecej]

Do góry nogami
Się nie da?
[wiecej]