Dziś: | Wydanie z 6 maja 2008 Aktualny nr: 682

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA

 
Forum Rzeczy: Co sądzisz o ostatnich wypadkach drogowych w Krotoszynie?
Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Brawura i alkohol przyczyną wypadku
34-letni krotoszyński przedsiębiorca spowodował po pijanemu wypadek. Rozbił swoje czerwone ferrari F430 na ul. Ostrowskiej. Przewieziono go do szpitala w Kaliszu. Pasażer auta z silnikiem o mocy pięciuset koni mechanicznych trafił do krotoszyńskiego szpitala.
[wiecej]

Dramatyczny finał pościgu
Długi majowy weekend w całej Polsce zbiera swoje smutne żniwo. Także w Krotoszynie miało miejsce kilka groźnych zdarzeń. Jednym z nich był feralny pościg policyjny na ulicy Słowiańskiej.
[wiecej]

Parking przy parafii - samowolą budowlaną
Przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach zakończono prace budowlane przy liczącym ponad 2 tys. metrów kwadratowych parkingu dla samochodów, zbudowanym z kostki brukowej. Inwestycję finansowali wierni. Teraz będą mogli parkować swoje auta w bezpiecznym miejscu. Problem jednak w tym, że parafia nie uzyskała dotąd pozwolenia na budowę.
[wiecej]

Nasi adwokaci bronią żołnierza z Nangar Khel
Bracia Łukasz i Tomasz Krzyżanowscy, adwokaci pochodzący z Krotoszyna, są obrońcami polskiego żołnierza podejrzanego o ostrzelanie wioski Nangar Khel w Afganistanie. - Czujemy się na siłach, by prowadzić tę trudną sprawę - wyznają Rzeczy. Co ciekawe, będą bronić swojego klienta za darmo.
[wiecej]

Absolutorium ze sprzeciwem
Burmistrz Krotoszyna Julian Jokś uzyskał absolutorium za realizację ubiegłorocznego budżetu, jednak tym razem z wyraźnym głosem sprzeciwu. Za uchwałą w tej sprawie opowiedziało się 13 radnych, przeciwnego zdania było 8 osób.
[wiecej]

Kontrowersyjne absolutorium
Na ostatniej sesji koźmińscy radni udzielili burmistrzowi absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Chociaż wszyscy byli zadowoleni z wyników finansowych gminy, nie obyło się bez krytyki sprawozdania z realizacji budżetu.
[wiecej]

Mahle najlepszym eksporterem w Polsce!
Krotoszyńska firma Mahle Polska została zwycięzcą w kategorii najlepszych eksporterów na tegorocznej liście 500 największych przedsiębiorstw w Polsce, ogłoszonej przez dziennik Rzeczpospolita. Zakład był nominowany również do statuetki Orła Rzeczpospolitej w grupie firm produkcyjnych. W rankingu sklasyfikowano go na 268 miejscu, czyli o dziesięć pozycji wyżej niż rok wcześniej.
[wiecej]

Nierozerwalny związek
28 kwietnia odbyło się w Koźminie zgromadzenie Związku Gmin Zlewni Górnej Baryczy. Głównym jego zadaniem było podjęcie uchwały o udzieleniu absolutorium zarządowi. W tle jednak pozostała sprawa zakładu zagospodarowania odpadów w Orli.
[wiecej]

Kryta pływalnia Wodnik czeka na następne remonty
Krotoszyńska kryta pływalnia ma już 8 lat, do tej pory odwiedziło ją ok. 2 milionów klientów. Mimo przeprowadzonego w zeszłym roku częściowego remontu pilnie wymaga kolejnych robót.
[wiecej]

Filip tańczył tylko dla nas
Filip Wala, który kilkanaście dni temu odpadł z programu You Can Dance, zawitał na krótko do rodzinnego Krotoszyna. Spotkaliśmy się z tancerzem w jednym z klubów.
[wiecej]

Polak potrafi
Niemieckie firmy wycofują produkcję z Polski. Powód – rosnące w nieskończoność koszty pracy i produkcji, trudności proceduralne i nielojalność pracowników. Najpotężniejsza gospodarka Europy, ulokowana tuż za miedzą, jakby traciła do nas cierpliwość. Czy możemy nie zauważać sygnałów, które docierają do nas za pośrednictwem fachowej prasy?

[wiecej]