Dziś: | Wydanie z 13 maja 2008 Aktualny nr: 683

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek - Rzecz BudowlanaCałe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Pijani szaleją na drogach
Pomimo ciągłych apeli policji i mediów czarna passa na drogach trwa. Przed tygodniem donieśliśmy o wypadku czerwonego ferrari. Przed kilkoma dniami po drogach naszego powiatu jeździły dwa samochody ciężarowe, stwarzając śmiertelne niebezpieczeństwo. Kierowca TIR-a na drodze Zduny – Krotoszyn był kompletnie pijany – miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie! Drugi (1,3 promila) uczestniczył w śmiertelnym wypadku w Sulmierzycach.
[wiecej]

Zginął na miejscu
W niedzielny wieczór na drodze wylotowej z Sulmierzyc w kierunku Milicza doszło do tragicznego wypadku. Młody ostrowianin jadący motocyklem yamaha wpadł wprost pod tira. Zginął na miejscu.
[wiecej]

Krotoszynianie zatrzymani na lotnisku
Dwóch młodych mieszkańców naszego powiatu zatrzymano w zeszłym tygodniu na lotnisku w podkrakowskich Balicach na próbie przemytu.
[wiecej]

Jak ks. proboszcz pielęgnuje drzewa
Na zlecenie ks. proboszcza Jana Wróblewskiego przycięto drzewa na cmentarzu w Kobylinie, a jedno z nich wycięto. Zlikwidowanych miało zostać siedem kolejnych drzew, ale prace wstrzymano, ponieważ przeciwko tym działaniom wystąpiła grupa mieszkańców.
[wiecej]

Nowy przejazd przez Krotoszyn
O modernizacji układu transportowego w Krotoszynie mówi się wiele. Przebudowa ulic Magazynowej, Łukasiewicza i Staszica jest nadzieją dla kierowców przejeżdżających przez miasto tranzytem i powodem obaw mieszkańców. Wielokrotnie dyskutowana inwestycja jest coraz bliższa realizacji.
[wiecej]

Dlaczego fontanna leży?
Gwoli sprawiedliwości powiedzieć trzeba, że jedna stoi. Na samym środku krotoszyńskiego rynku. Obok dorodna zieleń i ławeczki. Ludzie chętnie na nich przysiadają. Niektórzy robią sobie przerwę w zakupach, inni, najczęściej emeryci, przychodzą celowo. – Zastanawiamy się, kiedy włączą wodę, bo wtedy jest tui przyjemniej, chłodniej, a i na pijące wodę gołąbki miło popatrzeć – mówi starsza pani.
[wiecej]

Ponad tysiąc rolników zwleka z wnioskami
Choć termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników mija 15 maja, to do 8 maja około 1600 właścicieli gruntów rolnych nie złożyło wniosków. Ponieważ Polacy zostawiają sobie załatwianie wielu spraw na ostatnią chwilę, teraz można się spodziewać natłoku zgłoszeń.
[wiecej]

Piękny gest nowożeńców
Ona pochodzi z Krotoszyna, on od najmłodszych lat związany jest z Wrocławiem. Pobrali się kilka tygodni temu. Podczas ślubu uzbierali od swoich gości niemal dwa tysiące złotych dla chorego trzynastolatka – Sebastiana Drygasa.
[wiecej]

Zaginął krotoszynianin
Nasi Czytelnicy z pewnością zauważyli, że nie przyznaliśmy – jak co roku – tytułu Krotoszynianina anno 2007.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Panie, ja nie mam prawa jazdy, ale wiem, jak trzeba jeździć – skwitowała pytanie policjanta starsza kobieta.
[wiecej]