Dziś: | Wydanie z 20 maja 2008 Aktualny nr: 684

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Płomienie nad Zdunami
Gdy dom zaczął się palić, jasnożółta łuna widoczna była prawie z każdego zakątka Zdun. Ogień strawił drewnianą szopę i stojący w niej samochód trabant. Zamieszkujące dom starsze małżeństwo z synem opuściło go, zanim pojawiły się pierwsze płomienie. Choć spalony budynek był ubezpieczony, to suma odszkodowania nie pokryje wszystkich strat.
[wiecej]

55-letnia kobieta zginęła po upadku z balkonu - Tragiczny wypadek czy samobójstwo?
13 maja rano przed hotelem przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie znaleziono zwłoki 55-letniej kobiety. Wszyscy zadają sobie pytanie, jak zginęła krotoszynianka. Czy targnęła się na swoje życie?
[wiecej]

Wyznania, które szokują
Mieszka w Poznaniu, ale pochodzi z miejscowości niewiele oddalonej od Krotoszyna. Jej rodzina nie zna prawdziwego zajęcia swojej córki, cioci czy wnuczki. Klaudia jest przekonana, że kiedyś skończy z seksem za pieniądze i założy normalną rodzinę. Czy rzeczywiście jest to możliwe, oceńcie Państwo sami.
[wiecej]

Pawilony na targowisku?
Mające trzech właścicieli krotoszyńskie targowisko cieszy się dużą i wciąż rosnącą popularnością. Wielu nowych handlowców przyciągnęło utwardzenie przed dwoma laty części należącej do gminy Krotoszyn. Czy kolejny fragment placu targowego zmieni wkrótce oblicze?
[wiecej]

Obcinanie konarów to barbarzyństwo
Protest kobylinian oburzonych przycięciem drzew cmentarnych do kikutów przypomina, jak wielkim problemem jest pielęgnacja tych roślin. Znawcy tematu twierdzą, że ogołacanie z konarów jest barbarzyństwem.
[wiecej]

Uważajcie na basenie!
Kiedy Joasia, w ramach lekcji wychowania fizycznego w swojej szkole podstawowej, zaczęła chodzić na kryty basen, jej mama nie kryła radości. Sama nie potrafi pływać, a wie, jak przydatna w życiu jest ta umiejętność. Teraz mówi, że zrobi wszystko, aby córka przestała odwiedzać Wodnika. Czy problemy dziewczynki rzeczywiście mają związek z pływalnią?
[wiecej]

Jedna droga, dwa światy
Ulica Kościelna w Roszkach to dwa światy – z jednej strony piękny nowy asfalt, z drugiej zaś dziurawa droga gruntowa, której koszty remontu w większości ponoszą mieszkańcy wioski. Sytuacja wydaje się dziwna i niestety nie prędko się zmieni.
[wiecej]

Dlaczego mamy tak mało taksówek
Firmy taksówkarskie w wielu miastach przeżywają rozkwit. Tymczasem w Krotoszynie jest zaledwie kilku taksówkarzy.
[wiecej]

Kiedy nocą kupią leki?
Miasta średniej wielkości – takie jak Koźmin, choć mają po kilka aptek, to często ich mieszkańcy pozbawieni są możliwości zakupu leków w nocy.
[wiecej]

Centra Ostrów – Piast Kobylin 1:0 (0:0) - Tomczak znów pogrążył Piasta…
19 sierpnia w Kobylinie Ryszard Tomczak strzelił Piastowi trzy gole. W minioną niedzielę w finale Okręgowego Pucharu Polski pokonał Dominika Sadowskiego zaledwie raz, ale to wystarczyło, by jego Centra Ostrów sięgnęła po trofeum.
[wiecej]