Dziś: | Wydanie z 27 maja 2008 Aktualny nr: 685

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz










 
Wódka na szkolnej wycieczce
Dla dziewięciu uczniów gimnazjum z krotoszyńskiego Błonia trzydniowa szkolna wycieczka do Racota zakończyła się już pierwszego popołudnia. Nauczycielki zwróciły uwagę na ich dziwne zachowanie, a sprawdziwszy plecaki odkryły alkohol. Dwóch chłopców miało go w oryginalnych butelkach, pozostali w plastikowych. Wszyscy zostali odesłani do domów.
[wiecej]

Plaga samobójstw trwa
Wszystko wskazuje na to, że Irena K., 55-letnia krotoszynianka, którą odnaleziono nieżywą pod Krotoszem popełniła samobójstwo (pisaliśmy o tym przed tygodniem). Do podobnego wniosku skłaniają się śledczy badający przyczyny śmierci młodego człowieka, jego zwęglone zwłoki odnaleziono 29 marca w spalonym audi pod Krotoszynem (RK 677). Dziś, w poniedziałek, dotarła do nas informacja, że na posesji przy ul. Polnej powiesił się kolejny mężczyzna.
[wiecej]

Dlaczego odbierają sobie życie?
Piszemy o nich, co jakiś czas, pewnie będzie – kilka razy w roku.
[wiecej]

Stacja w Durzynie – zbawienie dla kilku tysięcy
Około 1 mln zł ma kosztować budowa peronu na stacji kolejowej w Durzynie. Inwestycja zostanie zrealizowana najwcześniej za dwa – trzy lata. Korzyści mają mieć pracownicy pobliskiego Mahle oraz mieszkańcy gminy narzekający na wielki ruch samochodów między przejazdem kolejowym a granicami Krotoszyna oraz w kierunku Kobierna.
[wiecej]

Co ma fontanna do butów pod płotem
Na krotoszyńskim rynku stanie jednak nowa fontanna. Prawdopodobnie prace potrwają przez całe lato.
[wiecej]

Zamach na wiejskie szkoły
Wyrażam nadzieję na pozytywne rozwiązanie problemu i zapewnienie dzieciom dogodnych warunków do nauki – pisze burmistrz Krotoszyna do mieszkańców Gorzupi sugerując, aby zdjęli z gminy obowiązek prowadzenia tamtejszej szkoły. W naszej szkole są dogodne warunki, a same za siebie mówią wyniki – komentują gorzupianie. Fakt, że miejscowi uczniowie najlepiej w całej gminie napisali test sprawdzający wiedzę szóstoklasistów.
[wiecej]

Tylko rozbudowa zapewni szpitalowi przetrwanie
O możliwości sprywatyzowania szpitala, wyniku finansowym za ubiegły rok i inwestycjach rozmawiali radni powiatowi z Pawłem Jakubkiem, dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie.
[wiecej]

Gmino, zwróć nam pieniądze!
Członkowie społecznego komitet gazyfikacji wsi Łagiewniki i Starkówiec żądają od gminy Kobylin zwrotu pieniędzy wpłaconych na budowę gazociągu i przyłączy do domów. Choć pieniądze przekazano na konto urzędu, to ludzie nadal nie mają gazu.
[wiecej]

Do góry nogami
Załóżcie orkiestrę

[wiecej]

W czym rzecz ?
Smutny temat, któremu poświęcamy sporo miejsca w dzisiejszym wydaniu.
[wiecej]

Zdejmujcie gacie, panowie !
Jednego basenowi odmówić nie można. Jest coraz liczniej odwiedzany i to w różnych porach dnia.
[wiecej]