Dziś: | Wydanie z 3 czerwca 2008 Aktualny nr: 686

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
To było podpalenie?
Drewniany dach budynku w Baszkowie, w którym zmagazynowano słomę, zawalił się do środka. Ze stodoły zostały zgliszcza. Policja i biegli strażacy badają, czy stodoła na terenie dawnej spółdzielni, która spłonęła w niedzielnym pożarze, została podpalona.
[wiecej]

Uszczęśliwianie wsi na siłę
Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, kilka małych wiejskich szkół z gminy Krotoszyn otrzymało ostatnio podpisane przez burmistrza pismo z propozycją przejęcia ich od samorządu gminnego. Sprawa dotyczy Gorzupi, o której pisaliśmy, ale też Brzozy, Roszek oraz Świnkowa.
[wiecej]

Piwo na festynach szkolnych to przestępstwo!
Sprzedaż alkoholu na terenie szkół jest wbrew prawu. Dlaczego więc podczas festynów organizowanych na boiskach i placach należących do placówek oświatowych strumieniami leje się piwo, a każdy bez problemu może wnieść butelkę? Kto ponosi za to odpowiedzialność?
[wiecej]

400 tysięcy złotych dla krotoszyńskiej fary
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dziedzictwo Kulturowe 2008 – rewaloryzacja zabytków nieruchomych i ruchomych przyznało krotoszyńskiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela 400 tys. złotych na remont dachu.
[wiecej]

Prywatyzacja bez szkody dla pacjentów
Kobylińska przychodnia zostanie sprywatyzowana. Najpierw nastąpi likwidacja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, a później będzie utworzona niepubliczna placówka ochrony zdrowia.
[wiecej]

Krotoszyn świętował na Błoniu
W ubiegły weekend odbyły się Dni Krotoszyna, tym razem zorganizowane na Błoniu.
[wiecej]

Niemiecko-polski efekt domina
W czasie Dni Krotoszyna świętowano także dziesięciolecie oficjalnej współpracy między tym miastem a niemieckim Dierdorfem. Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w ratuszu uhonorowano dwóch dierdorfian – Karla Augusta Heiba i Axela Riedricha.
[wiecej]

Do góry nogami
Krotoszyn i Filadelfia

[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że zamieszczony przed tygodniem tekst o wódce na szkolnej wycieczce wywołał spore zamieszanie.
[wiecej]