Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Czy Krotoszyn jest miastem ładnym?
Czy Krotoszyn jest miastem ładnym? Które jego fragmenty uważasz za najciekawsze? Co należy zrobić, by wyeksponować urodę Krotoszyna?
[wiecej]

Czy stodoła w Roszkach została podpalona?
W ubiegły piątek, 5 czerwca we wsi Roszki doszczętnie spłonęła stodoła. Pożar gasiło kilka zastępów straży pożarnej. Nie wykluczone, że budynek został podpalony.

[wiecej]

Kolejna stłuczka na Sienkiewicza

[wiecej]

Plusy i wpadki
Internetowa notatka o Dniach Krotoszyna pobudziła Państwa do dyskusji o plusach i minusach imprezy. Okazało się, że kontrowersje budzi już sama lokalizacja - zarówno rynek, gdzie odbywała się w poprzednich latach, jak i Błonie mają zdecydowanych zwolenników i przeciwników.
[wiecej]

Nic nie usprawiedliwia Big Cyca
Rozmowa z Wojciechem Szuniewiczem, dyrektorem Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury
[wiecej]

Słup krzywy, Energa milczy
Jeden ze słupów linii energetycznej na ulicy Staszica jest znacznie odchylony od pionu. Mieszkańcy zastanawiają się, czy z tego powodu komuś nie stanie się krzywda, a energetyka milczy.

[wiecej]

Latające Namioty, fruwające dźwięki
Już po raz szósty z rzędu kobyliński I Szczep Harcerski Venetia zorganizował festiwal piosenki Latające Namioty. Tę zeszłosobotnią udaną imprezę objął patronatem burmistrz Kobylina Bernard Jasiński.

[wiecej]

Sto kilometrów wytrwałości
Już po raz kolejny odbył się Rajd Pieszy Gimnazjum nr 2 100 km w 24 godz.
[wiecej]

Kwiat Zdun i inne pyszności
Gdyby kubki smakowe mogły mówić, ich opowieść byłaby zupełnie inna od tego, co piszemy poniżej. Emocjonalna, może nawet wręcz poetycka. Ale my musimy trzymać się ziemi, przedstawiając niezwykłą firmę. W Polsce pierwszą i jedyną. Mieści się w naszym powiecie, w Zdunach, a produkuje szlachetne sery na licencji francuskiej.

[wiecej]

Pomogą w budowie swojej ulicy?
Mieszkańcy Parcelek od lat walczą o nowe drogi. Wiele ulic ma fatalną nawierzchnię, niektóre do dziś wyglądają jak tor żużlowy. Niestety, w gminnym budżecie nie ma pieniędzy na wyremontowanie wszystkich ciągów komunikacyjnych w krótkim czasie.

[wiecej]

Czy powiat zlikwiduje szkoły?
Na ostatniej sesji Rady Powiatu toczyła się ożywiona dyskusja nad przyszłą siecią placówek oświatowych. Gorąca momentami polemika dotyczyła szkół specjalnych i ponadgimnazjalnych.

[wiecej]

Wspomóż Przemka i zobacz dawną Astrę!
Już w sobotę o godzinie 16.00 rozpocznie się charytatywne spotkanie na rzecz Przemysława Gustowskiego. Do niedawna piłkarza i trenera krotoszyńskiej Astry. W spotkaniu, które organizuje Rzecz Krotoszyńska, byli zawodnicy Asterki zmierzą się z zespołem Włodzimierza Bajera.

[wiecej]

Astra w najlepszej szesnastce!
Tego jeszcze ni było. Genialny Zinedine Zidane patron rozgrywek Danone Nations Cup gościł w Poznaniu. Podczas finału krajowego Pucharu Mlecznego Startu wystąpiła również drużyna krotoszyńskiej Astry, która dobrnęła do 1/8 finału. Oto relacja naszego wysłannika Daniela Borskiego.

[wiecej]