Dziś: | Wydanie z 17 czerwca 2008 Aktualny nr: 688

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Forum Rzeczy: Czy Krotoszyn jest miastem ładnym?
Czy Krotoszyn jest miastem ładnym? Które jego fragmenty uważasz za najciekawsze? Co należy zrobić, by wyeksponować urodę Krotoszyna?
[wiecej]

Zrobili sobie melinę w gimnazjum
Nastoletnia młodzież szaleje na boisku gimnazjum przy ul. Zdunowskiej. Grupki pijanych zakłócają spokój i zaśmiecają teren, zagrażają mieniu szkoły. Dzieje się to w późnych godzinach nocnych. Władze oświatowe utrzymują, że nie mają kompetencji by poradzić sobie z chuliganami.
[wiecej]

Sielanka przerodziła się w piekło
Wyremontowałem na własny koszt pomieszczenia na piętrze budynku i umówiliśmy się, że w zamian za to nie będę płacił czynszu przez cały rok – mówi krotoszynianin Przemysław Sztuder. Szybko jednak normalne stosunki między nim a właścicielką domu popsuły się. Sielanka zamieniła się w piekło.
[wiecej]

Zebrano ponad 30 przyczep bezużytecznych przedmiotów
W ubiegły weekend na terenie Krotoszyna Urząd Miejski zorganizował wspólnie z Zakładem Oczyszczania Miasta akcję wywozu odpadów wielkogabarytowych. Ilość niepotrzebnych przedmiotów przerosła wyobrażenia kierownika ZOM Tadeusza Kempińskiego.
[wiecej]

Uzależniony
Bywają różne uzależnienia, większość można leczyć. Łukasz jest uzależniony od... rodziców. Bez ich pomocy nie może wydostać się z domu. Lekarstwo leży w zasięgu ręki, tyle że kosztuje bardzo drogo...
[wiecej]

Potrąconemu pieszemu amputowano nogę
10 czerwca wieczorem na odcinku drogi krajowej pomiędzy Bożacinem a Wolenicami doszło do wypadku.
[wiecej]

W błękitnym mundurze
W ostatnich latach wizerunek policji bardzo się zmienił. Komendy zostały lepiej wyposażone. Teraz przyszła pora na poszukiwanie nowych pracowników. Wielkopolska Komenda Wojewódzka chce zatrudnić ponad 200 funkcjonariuszy, kusi pakietem socjalnym i zarobkami.
[wiecej]

Masa śmiechu i wspomnień ze szkolnych lat
W ostatnią sobotę maja w restauracji Krotosz odbył się zjazd absolwentów Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie z 1983 roku.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Tej szkoły już nie ma. Ostatnich absolwentów wypuściła w świat blisko czterdzieści lat temu.
[wiecej]