Dziś: | Wydanie z 24 czerwca 2008 Aktualny nr: 689

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatki: Edukacyjny i Motoryzacyjny


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Kierowca fiata miał 3 promile
W sobotnie popołudnie w Brzozie mieszkaniec Sieradza jadący samochodem audi główną drogą z Rozdrażewa w kierunku Krotoszyna został uderzony z prawej strony przez fiata cinquecento. Sprawca wypadku był pijany, miał aż 2,8 promila alkoholu w powietrzu wydychanym do alkomatu.
[wiecej]

Czy powiat zaniżył cenę działki?
Fragment działki należącej do Powiatowego Zarządu Dróg ma zostać sprzedany. Jak się okazuje, cena zaproponowana przez rzeczoznawcę jest dużo niższa niż średnia cena ziemi pod podobną zabudowę w Krotoszynie.
[wiecej]

Kinova bez Płócienniczaka
Stali bywalcy pubu Kinova od pewnego czasu ograniczyli wizyty w tym klubie. Krotoszyn obiegła bowiem nie do końca sprawdzona plotka, że obiekt jest nieczynny. W ostatnim czasie dzierżawca lokalu, Paweł Płócienniczak zrezygnował z jego prowadzenia. Tajemnicą poliszynela jest kwestia kontroli sanitarnych przeprowadzonych w Kinovej na początku roku.
[wiecej]

Mieszkańcy wyprowadzili gminę w pole
16 tysięcy złotych będzie kosztować gminę akcja zbiórki odpadów wielkogabarytowych od mieszkańców osiedla Parcelki i domostw skupionych w okolicach ul. Kopieczki w Krotoszynie. To o dwa razy więcej niż spodziewali się urzędnicy.
[wiecej]

Piekarze i cukiernicy w ofensywie
Krotoszyńska cukiernia Krzysztofa i Michała Łyskawów ma dwa sklepy firmowe w Poznaniu. Punkt handlowy z własnymi wyrobami w Ostrowie otworzyła również piekarnia Brykczyński. Czy to początek ofensywy naszych na większych rynkach, czy może konieczność, by przetrwać w dużej konkurencji?
[wiecej]

Byle co na własnym podwórku
Byle co to zadaszony przed wielu laty wjazd do posesji nr 73 na ulicy Ostrowskiej w Krotoszynie. Latami nie przeszkadzał ani sąsiadom, ani urzędnikom. Teraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego uznał go za samowolę budowlaną. Najpierw nakazał rozbiórkę, a gdy jego decyzja została uchylona przez organ nadrzędny, wydał postanowienie zobowiązujące właścicielkę do przedłożenia drogiej ekspertyzy.
[wiecej]

Samochód owinął się wokół drzewa
W sobotę około południa w Różopolu młody mężczyzna nie opanował samochodu i uderzył w drzewo. Siła kolizji była tak duża, że czerwony kadett dosłownie owinął się wokół pnia. Rannego kierowcę hospitalizowano.
[wiecej]

Piast w finałach mistrzostw Polski
Siatkarze UKS Piast Krotoszyn awansowali do finałowego turnieju mistrzostw Polski w minipiłce siatkowej! Najmłodsi zawodnicy krotoszyńskiego zespołu znakomicie wypadli podczas finału makroregionu, dzięki czemu zobaczymy ich na zabrzańskich finałach krajowego czempionatu.
[wiecej]

Czy Astra uniknie degradacji? Działacze walczą!
Galimatias w polskiej piłce trwa nadal. Tym razem jednak w zamieszaniu związanym z awansami i spadkami przeżyć możemy moment radości. Otóż degradacja Astry Krotoszyn z IV ligi nie jest przesądzona, a działacze naszego klubu walczą o jego przyszłość.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w martwych przepisach prawnych.
[wiecej]