Dziś: | Wydanie z 1 lipca 2008 Aktualny nr: 690

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Pobicie czy przepychanka w urzędzie?
19 czerwca do biura Rady Powiatu Krotoszyńskiego wpłynęła skarga na opieszałość urzędników. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że przeciwko autorowi skargi – jednemu z krotoszyńskich przedsiębiorców, toczy się równolegle postępowanie prokuratorskie w związku z napaścią na pracownika wydziału geodezji starostwa.
[wiecej]

Mogła stracić życie
Kobieta szła z dwójką dzieci chodnikiem na rynku w Krotoszynie, kiedy nagle coś spadło jej na głowę. Została ogłuszona, dopiero po chwili poczuła ból. Okazało się, że została skaleczona przez odłamek gzymsu. Założono jej kilka szwów. Strach pomyśleć, co by było, gdyby została uderzona przez większy kawałek elewacji.
[wiecej]

Cierniewski szefem CSiR
Jacek Cierniewski został dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik w Krotoszynie. Nowy zakład budżetowy gminy powstał z połączenia Ośrodka Sportu i Rekreacji z Krytą Pływalnią i Ośrodkiem Rehabilitacyjnym Wodnik.
[wiecej]

Drogie bilety na basen otwarty
Po mieszkańcach również krotoszyńscy radni krytykują decyzję o podwyżce cen biletów na basen przy ul. Ogrodowskiego. Czy władze gminy wspólnie z dyrektorem nowej jednostki Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik jeszcze podczas tych wakacji obniżą cenę wstępu?
[wiecej]

Rondo na Zielonej
Rondo na skrzyżowaniu ulic Wiśniowej i Zielonej w Krotoszynie, które jest w planach budowlanych, stało się przyczynkiem do ożywionej dyskusji na sesjach obu rad.
[wiecej]

Uchybienia finansowe w zarządzaniu szkołą
Podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia sulmierzyckich radnych omawiano kilka spraw personalnych. Chodziło o obsadę stanowisk dyrektorskich w Sulmierzyckim Domu Kultury oraz Zespole Szkół Publicznych. Poza tym dyskutowano o wielu błędach w prowadzeniu gospodarki finansowej drugiej z tych instytucji.
[wiecej]

Ten lek jest na wagę złota
Nastało długo oczekiwane lato. Zaczął się czas urlopów i beztroski. Oddając się błogiemu lenistwu i niczym niezmąconemu wypoczynkowi zapominamy o niezwykle cennym darze, jakim jest krew.
[wiecej]

Wody nie zabraknie
Początek wakacji przywitał nas upałami. Jednak długotrwały brak deszczu oraz wysokie temperatury nie zawsze pełnią rolę naszych sprzymierzeńców.
[wiecej]

28 medali Polaków!
Bardzo udane okazały się organizowane w Koźminie i Krotoszynie Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Seniorów w Sumo. Nie dość, że impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem publiczności, to bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski, którzy zdobyli grubo ponad dwadzieścia medali.
[wiecej]