Dziś: | Wydanie z 8 lipca 2008 Aktualny nr: 691

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Szefowa gnębiła pracowników?
Po krótkim okresie pracy kierowniczka marketu Dino w Koźminie odeszła na własne życzenie. Kilka tygodni temu z redakcją skontaktowali się pracownicy sklepu, wysuwając wobec niej poważne zarzuty o gnębienie i obelżywe traktowanie. Czy to był mobbing?
[wiecej]

Stare mięso w pojemniku na szkło
Mieszkańcy Krotoszyna wyrzucają do pojemników na szkło i plastik śmieci ze swoich domów, pozbywając się ich za darmo. Na skutek tych działań Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej usunęło kilka kompletów kubłów do selektywnej zbiórki odpadów, bo nie chce pokrywać kosztów transportu i składowania śmieci.
[wiecej]

Pozostawieni samym sobie
Mimo że handlują na jednym targowisku i tak samo płacą, mają znacznie gorsze warunki niż pozostali sprzedawcy, przez co omijają ich klienci. Zimą pracują w błocie, latem w przerażającym kurzu. Czy można się dziwić, że są zdesperowani i oczekują od gminy pomocy?
[wiecej]

Prokuratura pójdzie do parku
Wiadomo już, że nasza Prokuratura Rejonowa przeniesie się do starej siedziby Urzędu Skarbowego. Nie wiadomo tylko, jak dojadą tam policyjne pojazdy.
[wiecej]

Jeszcze o szarpaninie w starostwie
Naszą redakcję odwiedził Mieczysław Piotrowiak, którego interesów broni krotoszyński geodeta Eugeniusz Serafiniak, autor skargi do starosty na bezczynność pracowników wydziału geodezji i katastru i uczestnik głośnej szarpaniny z urzędniczką. – Pan Serafiniak bardzo mi pomógł w odzyskaniu gruntu, o który walczę od dwu i pół roku. Żal mi go, że poniekąd przeze mnie ma problemy – powiedział.
[wiecej]

Od roku czekają na telefon
Pracownicy krotoszyńskiego oddziału firmy Gamart SA tracą cierpliwość. Od dwunastu miesięcy czekają na zainstalowanie w ich siedzibie dwóch linii analogowych i jednej cyfrowej. Przedstawiciele Telekomunikacji Polskiej odpierają wysuwane przez kierownika Mariana Witczaka zarzuty twierdząc, iż wykonanie inwestycji przeciąga się ze względu na możliwości techniczne.
[wiecej]

Mieszkańcy pozwali urząd do sądu
20 mieszkańców wsi Łagiewniki i Starkówiec złożyło w sądzie pozew o wydanie nakazu zapłaty Urzędowi Miasta i Gminy. Nie chcą dłużej czekać na zwrot pieniędzy wpłaconych na budowę sieci gazyfikacyjnej. Chodzi o 15 tys. 900 zł oraz odsetki ustawowe, których naliczyli 23 tys. 343 zł. Razem więc gmina musiałaby im oddać prawie 40 tys. zł.
[wiecej]

Kluby nie stracą, a zyska Wodnik
Od kilku tygodni bardzo chwytliwym tematem jest mowa o nowo powstałym zakładzie budżetowym Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik, którym od niedawna zarządza Jacek Cierniewski. Jedną z nowości od początku przyszłego roku ma być pobieranie opłat od klubów korzystających z obiektów CSiR-u. Burmistrz Ryszard Czuszke oraz kilku klubowych sterników nie boją się, iż owa koncepcja doprowadzi do upadku naszych zespołów.
[wiecej]

To tylko frezowanie
Stan ulicy Koźmińskiej znany jest chyba wszystkim mieszkańcom Krotoszyna. Głębokie koleiny i wysokie na kilkanaście centymetrów garby asfaltu to codzienność tej drogi. Choć w ostatnich dniach nierówności sfrezowano, na większy remont na razie się nie zanosi.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Parę dni po ukazaniu się w Rzeczy tekstu Byle co na własnym podwórku do jego bohaterki, po raz kolejny przyszli pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
[wiecej]