Dziś: | Wydanie z 15 lipca 2008 Aktualny nr: 692

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Odrzuceni i zbuntowani
Młodzieńczy bunt to zupełnie naturalna sprawa. Jedni przechodzą go łagodniej, dla innych staje się priorytetem. Przechadzając się ulicą, nawet tą krotoszyńską, bez większego problemu można odnaleść przedstawicieli głównych subkultur. Spora część z nich istnieje od lat, jednak jest też taka, która do łask wróciła stosunkowo niedawno, i to w całkiem nowej odsłonie – emo.
[wiecej]

Stanęło na niczym
Handlujący na nieutwardzonej części krotoszyńskiego targowiska fatalnymi warunkami pracy płacą za nierozważną decyzję gminy, która przed dziesięcioma laty sprzedała fragment swego placu. Ich rozmowy z burmistrzem skończyły się niczym.
[wiecej]

Chcą drewnem ogrzewać Krotoszyn
Jeśli krotoszyńskiemu Zakładowi Energetyki Cieplnej uda się uzyskać wysokie dofinansowanie z Ekofunduszu, już za kilka lat miejska ciepłownia przestanie używać miału węglowego. Zastąpi go ścinkami drewna, a dodatkowo będzie wytwarzać... energię elektryczną.
[wiecej]

Wędliny niby z Krotoszyna – firma widmo?
Krotoszyńskie zakłady mięsne zakończyły swoją działalność kilka lat temu. Tymczasem w miniony weekend jeden z naszych czytelników zauważył w sklepie na drugim końcu Polski konserwę turystyczną firmowaną znakiem tego nieistniejącego producenta wędlin.
[wiecej]

Dokończą najdłuższy remont powiatówki
Ostatnią sesję Rady Gminy zdominowały tematy drogowe. Zaproszony przez radnych dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Krzysztof Jelinowski podsumował działalność tej instytucji na terenie gminy oraz przedstawił plany na przyszłość. Jego obecność stała się przyczynkiem do dyskusji o rozdrażewskich drogach.
[wiecej]

Groźna susza w powiecie
Nawiedzająca Wielkopolskę po raz kolejny w ciągu ostatnich lat susza nie oszczędziła także powiatu krotoszyńskiego.
[wiecej]

Fara odzyskuje dawny blask
Nie sposób nie zauważyć skali prac, jakie wykonywane są w krotoszyńskim kościele pw. św. Jana Chrzciciela. O szczegółowe informacje poprosiłem proboszcza – ks. Adama Modlińskiego.
[wiecej]

Jezdnia to cienka linia
Dawcy organów, drogowi szaleńcy, wariaci – tak przeciętny Polak określa zamaskowanych motocyklistów, rozpędzających swe dwukołowe maszyny do prędkości niewyobrażalnych rozmiarów. Łączy ich pasja. Miłośników tych mocnych wrażeń nie brak i w powiecie krotoszyńskim.
[wiecej]

Droga Redakcjo!
Z wielkim niepokojem przeczytałam szereg publikacji w Rzeczy Krotoszyńskiej nr 28 z 8 lipca 2008 roku.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że na 20 stronie tego wydania znajdą Państwo artykuł o współpracy niemieckiego ziomkostwa z Cieszkowem.
[wiecej]