Dziś: | Wydanie z 22 lipca 2008 Aktualny nr: 693

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz

 
Po ośmiu latach prezesury
Rozmowa z Lucyną Szczepecką, prezes Sądu Rejonowego w Krotoszynie

[wiecej]

Dwóch młodych zginęło na miejscu
Dwóch młodych mężczyzn z gminy Rozdrażew zginęło na miejscu w wypadku samochodowym w miejscowości Radłów w powiecie ostrowskim. Citroen, którego byli pasażerami, uderzył w drzewo.
[wiecej]

Podwórko to, czy ulica
Ani się wyspać, ani odpocząć. Ciągle tylko hałas i hałas, ryk silników, głośna muzyka - skarżą się mieszkańcy budynku przy ul. Koźmińskiej 58 w Krotoszynie. A wszystko przez to, że przez ich spokojne kiedyś, ogrodzone podwórko mogą teraz przejeżdżać samochody.
[wiecej]

Nie dostanie ani grosza odszkodowania z PZU?
Choć spłonęła mu przyczepa załadowana słomą, to nie dostanie ani grosza z ubezpieczalni. Józef Małuszek, rolnik z Biadek, jest zawiedziony: - Tyle lat płacę składki w PZU i nic mi się nie należy, kiedy dochodzi do nieszczęścia.
[wiecej]

Irlandczycy w krotoszyńskim Cerabudzie
Ostatnio informowaliśmy o tym, iż krotoszyński Cerabud wstąpił do wielkiej grupy kapitałowej CRH. W minionym tygodniu rozmawialiśmy z prezesem Stefanem Nawrockim, który nieco przybliżył nam nowego akcjonariusza.
[wiecej]

Po wielkich bólach doczekali się telefonu
Przed dwoma tygodniami pisaliśmy o problemie, z którym borykała się firma Gamart z siedzibą w Krotoszynie przy ul. Rawickiej. Wreszcie, po ponadrocznym oczekiwaniu, dzięki naszej interwencji przedstawiciele Telekomunikacji Polskiej SA podłączyli w jej budynku linię telefoniczną oraz fax.
[wiecej]

Kargul z Pawlakiem po krotoszyńsku
Wiele konfliktów sąsiedzkich na naszym terenie to tajemnica poliszynela - doskonale je zna je wielu mieszkańców powiatu. Niestety - do instytucji, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu sporów, trafia niewiele spraw.

[wiecej]

W czym rzecz?

[wiecej]