Dziś: | Wydanie z 29 lipca 2008 Aktualny nr: 694

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Forum Rzeczy
Spędziłeś ciekawie wakacje? Podziel się wspomnieniami. Aby w nietuzinkowy sposób przeżyć choćby kilka dni, nie zawsze trzeba wielkich pieniędzy. Liczy się raczej pomysł, odwaga, konsekwencja. Czekamy na Państwa wakacyjne opowieści
[wiecej]

Pożar lasu pod Zdunami
W niedzielę w lesie między Zdunami a Rochami paliła się ściółka. Z wielkimi płomieniami ognia walczyły do późnych godzin nocnych cztery jednostki straży pożarnej.
[wiecej]

Skandal! Ukradli sprzęt pożarniczy!
Złodzieje, nie mogąc sforsować dwóch kłódek i patentowego zamka, wycięli wielką dziurę w drewnianej bramie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chachalni. W ten sposób dostali się do środka i skradli sprzęt pożarniczy warty prawie 14 tys. zł.
[wiecej]

Smieci w rowach. 30% osób bez umów
Jeszcze ok. 30 procent mieszkańców gminy Krotoszyn nie ma umów na wywóz śmieci. Odpady produkują tak, jak wszyscy, a zatem muszą się ich jakoś pozbywać. Umieszczają je prawdopodobnie w ogólnie dostępnych kontenerach, stojących na ulicach. Niektórzy porzucają odpady w rowach lub lasach.

[wiecej]

Pijackie maratony w plenerze
Po artykule Zrobili sobie melinę w gimnazjum, który opublikowaliśmy w 688 numerze Rzeczy, rozgorzała dyskusja dotycząca spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Przepisy surowo zabraniają picia w plenerze, jednak krotoszyńska rzeczywistość jest zupełnie inna - Błonie, deptak czy park to miejsca, w których każdego dnia można spotkać pijących.
[wiecej]

Są pieniądze na obwodnicę śródmiejską

[wiecej]

Gdzie sprzęt jest starszy od kierownika
Wystarczyły dwa miesiące nowego kierownictwa, by sulmierzycki Zaklad Usług Komunalnych zmienił się nie do poznania. Powierzenie firmy młodemu fachowcowi okazało się strzałem w dziesiątkę, ale przed Mariuszem Dąbrowskim i jego załogą jeszcze mnóstwo pracy dla wyprowadzenia firmy na prostą.
[wiecej]

Pojemniki na odzież bez znaku PCK
Do końca lipca ze wszystkich kontenerów na odzież powinno zniknąć logo PCK. Ich właściciel - firma Wtórpol ze Skarżyska-Kamiennej - zerwała umowę z tą organizacją. Przedsiębiorstwo chce pozostawić pojemniki, a krotoszyńscy członkowie PCK mają obawy, że mieszkańcy nadal będą kojarzyć Wtórpol z działalnością charytatywną.
[wiecej]

Świętokradcy oskarżeni
Po ośmiu latach od brutalnych napadów na plebanie w Borzęciczkach (gmina Koźmin) i Nowej Wsi (gmina Rozdrażew) dziewięciu mężczyzn zasiądzie na ławie oskarżonych. Pięciu z nich odpowie bezpośrednio za bestialskie rozboje, pozostali za włamania oraz paserstwo.
[wiecej]

Inspekcja pracy w szpitalu?
Wszystkie cztery związki zawodowe działające w krotoszyńskim Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej zwróciły się do Państwowej Inspekcji Pracy z prośbą o interwencję.
[wiecej]