Dziś: | Wydanie z 5 sierpnia 2008 Aktualny nr: 695

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
  
Forum Rzeczy
Spędziłeś ciekawie wakacje? Podziel się wspomnieniami. Aby w nietuzinkowy sposób przeżyć choćby kilka dni, nie zawsze trzeba wielkich pieniędzy. Liczy się raczej pomysł, odwaga, konsekwencja. Czekamy na Państwa wakacyjne opowieści
[wiecej]

Jehowi - fanatycy i sekciarze?
Skojarzenia na ich temat są raczej podobne i z reguły pejoratywne. Zresztą nic dziwnego, skoro przez prawie półtora wieku od powstania tej religii w ludzkich umysłach zdążyło zagnieździć się sporo nieprzyjemnych stereotypów. Do dziś fala krytyki pod adresem Świadków Jehowy nie ustępuje.
[wiecej]

Spór z dyrektorem o fundusz socjalny
Kontynuując temat, który poruszyliśmy w poprzednim numerze Rzeczy, przedstawiamy Państwu racje stron konfliktu wokół funduszu socjalnego w krotoszyńskiej publicznej służbie zdrowia. Inspekcja pracy zajmie się sprawą, natomiast władze samorządowe apelują o rozwagę i wygaszenie konfliktu.
[wiecej]

Siła wiatru przekonała radnych
Na ostatniej sesji koźmińscy radni zdecydowali o rozpoczęciu prac nad planem zagospodarowania przestrzennego dla kilku podkoźmińskich wsi, gdzie mają stanąć siłownie wiatrowe.
[wiecej]

Na stacjach paliw było drogo - ma być taniej
Krotoszyńskie stacje paliw zawyżają ceny benzyny i oleju napędowego. Żeby dojść do tego wniosku wystarczy z uwagą śledzić ile kosztuje litr oleju napędowego i paliwa 95-oktanowego w stolicy naszego powiatu, a ile w powiatach sąsiednich - jak chociażby w Ostrowie Wlkp. Na szczęście rynek ma jedną wspaniałą cechę - konkurencję.
[wiecej]

Darmowy postój czy łamanie prawa?
W centrum Krotoszyna, na ul. Garncarskiej, stoją dwa porzucone pojazdy - opel kadett i audi. Niszczejące auta szpecą ulicę i blokują deficytowe w mieście miejsca parkingowe. Strażnicy miejscy pertraktowali z właścicielami, nie przynosiło to jednak żadnych efektów. Po naszej interwencji sprawa jednak zaczęła nabierać biegu.
[wiecej]

To nie jest radio dla tych, którzy kochają Dodę
Po wielu latach doszło do realizacji pomysłu Leszka Ziętkiewicza, dyrektora Koźmińskiego Ośrodka Kultury, o utworzeniu radia internetowego. Główną ideą jest promocja miasta, ale także dotarcie do koźminian przebywających za granicą. Rozgłośni o regionalnie brzmiącej nazwie, będzie można posłuchać pod adresem www.radioznadorli.pl.
[wiecej]

Gminna Spółdzielnia w warunkach rynkowych
Gminna Spółdzielnia \"Samopomoc Chłopska\" w Krotoszynie jest jedną z niewielu spółdzielni działających na terenie Krotoszyna. Jak dzisiaj funkcjonuje? Jakie ma zamierzenia na przyszłość?
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że rocznicom wybuchu Powstania Warszawskiego nadano właściwą rangę ledwie kilka lat temu.
[wiecej]