Dziś: | Wydanie z 12 sierpnia 2008 Aktualny nr: 696

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Forum Rzeczy: Spędziłeś ciekawie wakacje? Podziel się wspomnieniami.
Aby w nietuzinkowy sposób przeżyć choćby kilka dni, nie zawsze trzeba wielkich pieniędzy. Liczy się raczej pomysł, odwaga, konsekwencja. Czekamy na Państwa wakacyjne opowieści Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Tir staranował passata
Samochód ciężarowy scania uderzył w skręcającego w lewo volkswagena passata. Masywny tir wlókł wrak pojazdu jeszcze przez kilkanaście metrów. Groźnie wyglądający wypadek wydarzył się 9 sierpnia w Bożacinie.
[wiecej]

Przed sąd za kradzieże w Mahle
Pięciu mężczyzn odpowie przed wymiarem sprawiedliwości za kradzież z przedsiębiorstwa Mahle tony molibdenu – metalu wykorzystywanego do uszlachetniania stopów. Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie zakończyła śledztwo w tej głośnej sprawie.
[wiecej]

Wreszcie zabrano się za park. Będzie lodowisko
W krotoszyński parku niecodzienny widok. Na dwóch alejkach przeprowadzane są prace związane z utwardzeniem nawierzchni. Instalowane są także nowe kosze na śmieci.
[wiecej]

Pacjencie, bez lekarza rodzinnego ani rusz
Już prawie dekada mija od pamiętnej reformy w służbie zdrowia. Jednym z jej podstawowych założeń był wybór przez pacjenta lekarza rodzinnego. Dzięki wprowadzonej zmianie lekarz sprawuje nad pacjentem całościową opiekę, a nie tylko leczy poszczególne choroby. Tymczasem mieszkają na terenie powiatu pacjenci, którzy nie spełnili jeszcze tego obowiązku.
[wiecej]

Turcja jest blisko
Współpraca z miastami partnerskimi to znak czasu. Pojawiła się głównie po roku 1990, kiedy wyraźnie opowiedzieliśmy się za Zachodem. Ale nie tylko – nowe kontakty sięgnęły też wschodniej Europy oraz krajów dość egzotycznych.
[wiecej]

Blok skazany na gnicie?
Mamy już dość zalewania piwnic – mówią mieszkańcy bloku nr 34 przy ul. Piastowskiej w Krotoszynie. Odkąd pamiętają, po każdej ulewie jest w nich kilkadziesiąt centymetrów wody. Oczekują pomocy od władz miejskich i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
[wiecej]

Dzielnie wspierali Kubicę!
Sześciu fanów mieszkających w Krotoszynie kibicowało Robertowi Kubicy podczas lipcowego Grand Prix Niemiec. Pasjonaci z naszego miasta wrócili do domów bogatsi o wiele niezapomnianych wrażeń.
[wiecej]

Nie pobili rekordu świata
9 sierpnia na murawie krotoszyńskiego stadionu rozegrano XIII Mistrzostwa Świata w Rzucie Beretem. Organizatorem tej imprezy z bogatą tradycją był po raz kolejny Ośrodek Sportu i Rekreacji, obecnie część Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik.
[wiecej]

Dziura-gigant na Mickiewicza
Do naszej redakcji przyszła Czytelniczka, która pokazała nam dziurę monstrualnych rozmiarów. Kobieta wpadła w nią i poważnie zraniła sobie stopę. Po naszej interwencji, w trakcie przygotowywania tego numeru gazety, zarządca drogi doraźnie rozwiązał problem dziury.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w remontach – mniejszych i większych.
[wiecej]